1. Haberler
  2. Blog
  3. En Çok Faiz Veren Bankalar 2022 2023

En Çok Faiz Veren Bankalar 2022 2023

En Çok Faiz Veren Bankalar 2022 2023
En Çok Faiz Veren Bankalar 2022 2023

En Çok Faiz Veren Bankalar 2022 2023

En Çok Faiz Veren Bankalar 2022 2023. Vadeli mevduat hesabında daha fazla gelir elde etmek isteyenler yüksek faiz veren bankaları araştırıyor. Türkiye’de hangi bankalar ne kadar faiz veriyor.

En çok faiz veren bankalar hangileridir? Yüksek faiz veren bankalar üzerinde paranızı değerlendirerek gelirinizi arttırabilirsiniz. Mevduat hesaplarında faiz oranları son derece yüksektir. Hiçbir riski olmayan bu yatırım aracını milyonlarca kişi tercih ediyor. Türkiye’de hizmet veren birçok banka müşterilerine özel mevduat faizi veriyor. Sizler için bankaların mevduat faiz oranlarını masaya yatırıyoruz.

Mevduat Hesabı Nedir?

Bankalara ücretsiz olarak paranızı değerlendirmek isterseniz mevduat hesabından yararlanabilirsiniz. Standart hesaplarda paranız değerlenmez. Ancak mevduat hesaplarında paranız her geçen gün değer kazanır. Mevduat faiz oranları yıllık olarak hesaplanır. Uzun vadeli yatırımlardan bir tanesidir. Günümüzde bankalar daha yüksek mevduat faizleri sunuyor.

E Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

Bu hesap türü internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden hesaplarınızı değerlendirmenizi sağlar. E-vadeli mevduat hesapları yüksek faiz oranları ile sizleri bekliyor.  Mevduat hesabı açmanız için vadesiz TL hesabınızın olması gerekiyor. Vadesiz banka hesabınız bulunuyorsa internet üzerinden mevduat hesabına geçiş yapabilirsiniz. ilginizi çekebilir; Katılım Bankacılığı Nedir?

En Yüksek Faiz Veren Bankalar Güncel

2022 yılında en yüksek faiz veren bankalar şu şekildedir;

  • Alternatifbank,
  • Fibabanka,
  • ING,
  • Odeabank,
  • Denizbank

Mevduat faiz oranları yatırım tutarlarına göre değişiklik gösteriyor. Bazı bankalar müşterilerine hoş geldin faizi kampanyası da sunabiliyor.

Alternatif Bank E-Mevduat Hesabı

Alternatif Bank yüksek faiz veren bankalardan bir tanesidir. E-Mevduat hesabı üzerinden vadeli mevduat hesabınızı kolayca açabilirsiniz. Hesap açma alt limiti 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Piyasa üzerinde değişen faiz dalgalanmasından etkilenmeden paranızı değerlendirebilirsiniz.

Denizbank Mevduat Faizi

Denizbank’ın faiz oranları da müşterilerini memnun ediyor. Denizbank hem TL hem de döviz üzerinden yüksek faizler sunabiliyor. Dilediğiniz mevduat hesap türünden seçiminizi yapabilirsiniz.

ING e-Turuncu Hesap

ING Bank’tan %18’e varan yüksek faiz oranlarıyla paranızı değerli hale getiriyor. Ayrıca Turuncu Ekstra’lılara özel ek faizden de yararlanabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap

Odeabank müşterilerine %16’e varan avantajlı faiz oranlarını sunmaya devam ediyor. Mevduat hesabınızda para yükseldikçe faiz oranları da artıyor. Oksijen hesap açarak siz de paranızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Bankaların Faiz Oranları Değişir Mi?

Mevduat faiz oranları piyasaya göre değişiklik gösteriyor. Günümüzde TL mevduat hesaplarına yabancı dövize göre daha fazla faiz desteği veriliyor. Bu yüzden paranızı TL olarak mevduat hesabında değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

İnternet üzerinde karşılaştırma yaparak avantajlı faiz oranlarından hemen yararlanabilirsiniz. Mevduat faiz oranları diğer standart hesaplara göre çok daha yüksektir. Bankaların mevduat faiz oranları bankalar tarafından belirlenir.

En Çok Faiz Veren Bankalar 2022 2023

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin