1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 1 Haziran 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

1 Haziran 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

1 Haziran 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

Dolar kuru bugün ne kadar? (1 Haziran 2022 dolar - euro fiyatları)

1 Haziran 2022 Dolar kuru bugün ne kadar? Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalar arası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 16,44 seviyelerinde işlem görüyor.

Euro/TL ise, 17,62-17,64 seviyelerinde seyrediyor.

Dolar endeksi, dünkü yükselişine devam ederek bugün 102,1’i test ederken, euro/dolar paritesi önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,1 altında 1,0726’dan işlem görüyor.

Analistler, jeopolitik riskler ve para politikalarının seyrine dair belirsizlikler nedeniyle enflasyon ve büyüme odaklı endişelerin gündemin odağında kalmaya deva ettiğini söyledi.

Yatırımcı risk algısının şekillenmesi açısından daha fazla veriye ihtiyaç duyulduğunu aktaran analistler, bu kapsamda cuma günü açıklanacak ABD’nin istihdam raporunun kritik önem taşıdığını, veri öncesi döviz piyasalarında oynaklığın sürebileceğini ifade etti.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bugün başlayacağı bilanço küçültme öncesinde tahvil faizlerindeki yukarı yönlü hareketin de dolar endeksini desteklediğine işaret ederek, bugün dünya genelinde imalat sanayi Satın alma Yöneticileri Endeksi (PMI), Euro Bölgesi’nde işsizlik oranı ve ABD’de Bej Kitap Raporu’nun izleneceğini bildirdi.

ABD’nin 10 yıllık tahvil faizi, dün güne başladığı yüzde 2,74 seviyelerinden yükselişine devam etti ve bugün yüzde 2,89’un üzerini gördü.

Tuzla Haberleri

1 Haziran 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?
Bizi Takip Edin