1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 19 Nisan 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

19 Nisan 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

19 Nisan 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 19 Nisan 2022 güncel altın kuru fiyatları

19 Nisan 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 19 Nisan 2022 güncel çeyrek altın, gram altın ve ons altın fiyatları…

Altın 2000 dolar seviyesine yakın seviyelerde seyrini sürdürürken Ukrayna’daki savaşın küresel büyümeye etkisi ve bazı Fed yetkililerinden gelen daha hızlı sıkılaşma çağrıları arasında kısıtlı hareketine devam ediyor.

Altının gram fiyatı, yeni güne de yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışına göre yüze 0,1 artışla 932 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.531 lira, Cumhuriyet altını da 6.300 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda yatay seyirle 1.978 dolardan işlem görüyor. Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin giderek daha da şahinleşen yönlendirmeleri, Rusya-Ukrayna savaşında yeniden şiddetlenen çatışmalar ve Çin’de Covid-19 salgınına yönelik devam eden endişelerle emtia piyasalarında oynaklığın devam ettiğini bildirdi.

 

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

Bugün, Bahar Toplantıları kapsamında Uluslarası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva ile Dünya Bankası Başkanı David Malpass’ın bir araya gelmesinin beklendiğini aktaran analistler, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın, IMF ve Dünya Bankası başkanlarının da katılımıyla gıda güvensizliğine yönelik toplantıda gerçekleştireceği konuşmanın önemine vurgu yaptı.

Analistler, Dünya Bankası Başkanı David Malpass’ın, savaştan kaynaklanan ekonomik sıkıntılara yanıt olarak 170 milyar dolar büyüklüğünde 15 aylık yeni bir finansman paketini görüşeceklerini belirttiğini anımsatarak, bunun yaklaşık 50 milyar dolarının gelecek 3 ay içinde dağıtılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Bugünün veri takviminde ABD‘de açıklanacak konut başlangıçları ve inşaat izinlerinin öne çıktığını dile getiren analistler, Fed yetkililerinin sözle yönlendirmeleri ve Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin haber akışının da yatırımcıların odağında bulunduğunu kaydetti.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.970 doların destek, 2.010 doların direnç konumunda olduğunu söyledi.

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.
KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

19 Nisan 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?
Bizi Takip Edin