20 Mayıs 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

20 Mayıs 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

Dolar kuru bugün ne kadar? (20 Mayıs 2022 dolar - euro fiyatları)

20 Mayıs 2022 Dolar kuru bugün ne kadar? Dolar – euro kaç TL? 20 Mayıs 2022 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalar arası piyasada dolar ve euro alış-satış fiyatlarında, döviz kurlarında son durum.

10 günlük yükselişine dün ara veren dolar/TL, bugün günün ilk bölümünde 16 lira sınırına kadar dayandıktan sonra günün ikinci yarısında 15,90’ın altına çekildi.

Euro/TL ise 16,90’lı seviyelerden 16,80’in altına geriledi.

GÜNCEL DÖVİZ ALIŞ-SATIŞ FİYATLARI

Dolar endeksi dün önceki kapanış seviyesine göre yüzde 0,9 gerileyerek 102,9 ile iki haftanın en düşük seviyesinden kapanmasının ardından, bugün yatay seyrediyor. Euro/dolar paritesi ise 1,06’nın üzerine çıkarak iki haftanın en yüksek seviyesini görmesinin ardından bugün 1,0570 seviyesinde dengelendi.

Analistler, küresel çapta enflasyonist baskıların devamına işaret eden gelişmelerin, merkez bankalarının faiz artırımları sürecinde daha agresifleşebileceği ve ekonomileri resesyona sürükleyebileceği endişelerinin gündemde kalmasına neden olduğunu söyledi.

Yatırımcıların riskli varlıklardan güvenli limanlara yönelimi sürerken, mevcut endişelerin aşırı fiyatlandığına dair görüşlerin dolar endeksindeki son düşüşte etkili olduğunu aktaran analistler, Çin Merkez Bankası’nın 5 yıllık kredi faiz oranlarında sürpriz büyüklükte indirime gitmesinin de risk iştahını desteklediğini kaydetti.

Korku ortamı yatışana kadar döviz ve pay piyasalarındaki oynaklığın bir müddet daha sürebileceğine işaret eden analistler, bugün veri gündeminin zayıf olduğunu, Euro Bölgesi’nde tüketici güven endeksinin takip edileceğini bildirdi.

Tuzla Haberleri

20 Mayıs 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?
Bizi Takip Edin