21 Ağustos 2023 Dolar kuru bugün ne kadar?

21 Ağustos 2023 Dolar kuru bugün ne kadar
21 Ağustos 2023 Dolar kuru bugün ne kadar

21 Ağustos 2023 Dolar kuru bugün ne kadar?

21 Ağustos 2023 Dolar kuru bugün ne kadar? Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalar arası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar, yeni haftada 27 TL’nin üzerinde seyrediyor. Bankalar arası piyasada dolar/TL 27,05, euro/TL 29,58 seviyesinde işlem görüyor. Pasifik okyanusunun iki yakasında yer alan dünyanın en büyük ekonomileri ABD ve Çin’in ekonomik gidişatına ilişkin belirsizlikler fiyatlamaları zorlaştırmaya devam ediyor. ABD’de açıklanan veriler dolayısıyla enflasyonla mücadelede ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bir faiz artışına daha gidebileceği ihtimali bulunurken, Çin’deki deflasyonist süreçle birlikte gayrimenkul sektöründe büyük oyuncuların temerrüde düşme olasılığı risk algısının artmasına neden oluyor.

Dolar Kuru Nedir? Dolar kuru Alış kuru nedir? Dolar Satış kuru nedir? ABD dolarının bir başka para birimi karşısındaki değerini gösterir. Dolar kuru, piyasalardaki talep ve arz dinamiklerine göre değişebilir ve dünya çapında yatırımcılar, ticaret ve turizm gibi faktörler tarafından etkilenebilir.

Dolar kuru, bir ülkenin ekonomik durumunu yansıtır ve para birimi değerinin artması ya da azalması ülkenin ekonomik gücünün yükselip düşmesine işaret edebilir. Ayrıca, ülkenin merkez bankasının para politikası, faiz oranları, enflasyon ve dış ticaret açığı gibi faktörler de dolar kurunu etkiler.

Altın Fiyatları

21 Ağustos 2023 Dolar kuru bugün ne kadar?

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin