1. Haberler
  2. Gündem
  3. 23 Nisan’da marketler kaça kadar açık

23 Nisan’da marketler kaça kadar açık

23 Nisan'da marketler kaça kadar açık
23 Nisan'da marketler kaça kadar açık

23 Nisan’da marketler kaça kadar açık

23 Nisan’da marketler kaça kadar açık? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil olması sebebiyle bu hafta sonuna özel sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlıyor. Marketler açık olacak mı? Marketler kaça kadar açık olacak?

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması” konulu genelge gönderildi.

Kısıtlama perşembe günü başlıyor

Genelgede; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil olması, bu hafta sonuna özel sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayacağı bildirildi.

23 nisan Cuma, 24 nisan cumartesi, 25 nisan pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’de sona eriyor.

Daha önceki genelge ile belirtilen “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi” aynen geçerli olacak.

Marketler açık mı?

Hafta sonu 10.00-17.00 saatleri arasında açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar 23 Nisan Cuma günü de birebir uygulanacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anıtkabir ve Birinci Meclis’te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aşağıdaki esaslara göre kutlanacak.

Çevrimiçi etkinlikler düzenlenecek

Milli Eğitim Bakanlığının çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek.

Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

23 Nisan’da marketler kaça kadar açık

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin