1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 6 Haziran 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL?

6 Haziran 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL?

6 Haziran 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL
6 Haziran 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL

6 Haziran 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL?

Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL? 6 Haziran 2022 güncel altın kuru fiyatları

6 Haziran 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL? Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 6 Haziran 2022 güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Altın, ABD’de tarım dışı istihdam verilerinin beklentilerin üstünde gelmesi sonrası piyasalarda Fed’in agresif sıkılaşmaya devam edeceği beklentilerinin etkisiyle yeni haftaya yatay başladı.

Altının gram fiyatı, önceki kapanışına göre yüzde 1,1 artışla 987,9 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.612 lira, Cumhuriyet altını da 6.633 liradan satılıyor.

Cuma günü, ABD’de tarım dışı istihdam verisinin beklentileri aşmasının ardından ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımlarına ilişkin beklentilerin artmasıyla yüzde 1 değer kaybeden altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 1.853 dolardan işlem görüyor.

Analistler, enflasyon endişelerinin emtia piyasalarının yönü üzerinde etkili olmayı sürdürdüğünü belirterek, ABD’de açıklanan son makroekonomik verilerin resesyon endişelerini yatıştırması ve Çin’in yeni tip koronavirüs salgınını büyük oranda kontrol altına almasının ardından altının ons fiyatında oynaklığın arttığını kaydetti.

Yatırımcıların, bu hafta cuma günü açıklanacak ABD’nin enflasyon verisi ve perşembe günü gerçekleştirilecek Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) toplantısına odaklandığını aktaran analistler, bugün yurt dışında veri gündeminin sakin olduğunu, yurt içinde ise reel efektif döviz kuru verilerinin takip edileceğini ifade etti.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.830 doların destek, 1.890 doların direnç olarak öne çıktığını bildirdi.

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

6 Haziran 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL?
Yorum Yap
Bizi Takip Edin