7 Nisan 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

7 Nisan 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

Dolar kuru bugün ne kadar? (7 Nisan 2022 dolar - euro fiyatları)

Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalar arası piyasada döviz kurlarında son durum.

Haftanın ikini bölümünde de sakin seyrini sürdüren dolar/TL 14,74’ün üzerinde; euro/TL ise hafif yükselişme 16,07 civarında işlem görüyor.

7 Nisan 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

Dolar endeksi dün 99,8 ile 26 Mayıs 2020’den bu yana en yüksek seviyesini görmesinin ardından önceki kapanışın hemen altında 99,6 seviyesinde bulunuyor.

Euro/dolar paritesi ise yatay seyirle 1,0900’dan alıcı buluyor.

FED TUTANAKLARINDA BİLANÇO DARALTMA MESAJI

Uzmanlar, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) toplantı tutanaklarının para politikasında agresif sıkılaşma beklentilerini güçlendirmesinin doları diğer para birimleri karşısında desteklediğini bildirdi.

Fed Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) mart ayı toplantı tutanaklarında yetkililerinin çoğunun, “bu yıl içinde bir ya da daha fazla 50 baz puanlık faiz artırımına gidilmesi ve aylık 95 milyar dolarla bilanço daraltma sürecinin başlamasının uygun olduğu” yönünde görüş bildirdiği belirtildi.

Tutanakların ardından tahvil piyasalarında Fed’in mayısta yüzde 77 ihtimalle 50 baz puan faiz artıracağı beklentisi fiyatlanıyor.

Uzmanlar, bugün küresel bazda merkez bankası yetkililerinin açıklamalarının yanı sıra Avrupa Merkez Bankası’nın toplantı tutanaklarının takip edileceğini ifade ederek, veri gündeminde ise yurt içinde Hazine nakit dengesi, yurt dışında ABD’de haftalık işsizlik maaşı başvuruları ve Euro Bölgesi’nde perakende satışların öne çıktığını kaydetti.

Tuzla Haberleri

7 Nisan 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?
Bizi Takip Edin