1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 8 Haziran 2022 Dolar kuru bugün nedir

8 Haziran 2022 Dolar kuru bugün nedir

8 Haziran 2022 Dolar kuru bugün nedir
8 Haziran 2022 Dolar kuru bugün nedir

8 Haziran 2022 Dolar kuru bugün nedir

Dolar kuru bugün ne kadar? (8 Haziran 2022 dolar - euro fiyatları)

8 Haziran 2022 Dolar kuru bugün nedir? Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalar arası piyasada döviz kurlarında son durum.

Döviz kurları yıl içi en yüksek seviyelerini güncellemeye devam ediyor.

Dolar/TL kurunda hafta başında başlayan yükseliş ivmesi sürüyor. Kur bu sabah 17 seviyesini aştı.

Euro/TL ise 18,45’in üzerini gördü.

Döviz kurunda 3 günlük yükseliş yüzde 4’ü geçti.

Dolar endeksi, dün iki haftanın en yüksek seviyesini görmesinin ardından 102,3’ün altına inse de bugün yeniden 102,6 seviyelerine çıktı. Euro/dolar paritesi de önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,2 altında 1,0690’dan işlem görüyor.

Gram altın da aralıktan bu yana ilk kez 1.000 lirayı gördü.

Yurt içinde öne çıkan bir verinin olmadığı yeni günde, yurt dışında Almanya sanayi üretimi, ABD toptan stoklar ve tahvil ihalesi izlenecek.

Küresel piyasalarda ABD’de cuma günü açıklanacak enflasyon verileri yatırımcıların odağında bulunuyor.

Uzmanlar, enflasyon ve büyüme odaklı beklentilerin yeniden şekillenmesi açısından önemli verilerin açıklanacağı haftanın ikinci yarısında piyasalarda oynaklığın sürdüğünü söyledi.

Tahvil piyasalarında yeniden satışların hızlandığını ve ABD’nin 10 yıllık tahvil faizinin yüzde 3,01’e kadar yükseldiğini belirten uzmanlar, tüm bu gelişmelerle küresel ölçekte dolara olan talebin de güçlü kaldığını ifade etti.

PİYASALARIN GÖZÜ AVRUPA MB’DE

Avrupa’da ise gözler Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) perşembe günü yapacağı para politikası toplantısına çevrilirken, bankanın bu toplantıda varlık alımlarını bu ay sonunda durduracağını duyurmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda ECB’nin faiz artışı konusunda nasıl bir yol izleyeceği konusunda belirsizlikler devam ederken, bankanın yıl sonuna kadar 130 baz puan faiz artırması bekleniyor.

Tuzla Haberleri

8 Haziran 2022 Dolar kuru bugün nedir
Yorum Yap
Bizi Takip Edin