1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 8 Nisan 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

8 Nisan 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

8 Nisan 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 8 Nisan 2022 güncel altın kuru fiyatları

8 Nisan 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından saat 11.00 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,1 artışla 915 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.498 lira, Cumhuriyet altını da 6.162 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, yatay seyirle 1.931 dolardan işlem görüyor.

Analistler, artan jeopolitik risklerin enflasyonist baskıları beslemesi ve merkez bankalarının para politikalarında hızlı sıkılaşma beklentileriyle emtia piyasalarında oynaklığın devam ettiğini bildirdi.

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin gelişmelerin yakından takip edileceğini belirten analistler, açıklanan yeni yaptırımların, tedarik merkezlerine yönelik sıkıntıların devam ettiği süreçte enerji ve gıda fiyatları üzerinden enflasyonist kaygıları beslediğini söyledi.

Analistler, bugünün veri gündeminde ABD’de toptan eşya stoklarının öne çıktığını ifade ederek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.900 doların destek, 1.950 doların direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

8 Nisan 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?
Yorum Yap
Bizi Takip Edin