1. Haberler
  2. Tuzla Haberleri
  3. Askeri helikopter düşmesi sonucu şehit olan 11 askerimize veda

Askeri helikopter düşmesi sonucu şehit olan 11 askerimize veda

bitlis de Askeri helikopter düşmesi sonucu şehit olan 11 askerimize veda
Askeri helikopter düşmesi sonucu şehit olan 11 askerimize veda

Askeri helikopter düşmesi sonucu şehit olan 11 askerimize veda

Askeri helikopter düşmesi sonucu şehit olan 11 askerimize veda; Elazığ‘da helikopter düşmesi sonucu şehit olan 11 asker için tören düzenlendi. Şehitler için Ankara’da devlet töreni düzenleniyor.

Bitlis Tatvan‘da askeri helikopter düşmesi sonucu şehit olan askerler son yolculuklarına uğurlanıyor.

İlçeye bağlı Çekmece köyü kırsalında askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlerin naaşları Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsi işlemlerinin ardından ambulanslarla Elazığ’a getirildi.

Şehit 11 asker için önce 8. Kolordu Komutanlığı’nda ardından havalimanında tören düzenlendi. Şehitlerden 5’inin naaşı Ankara’ya gönderildi. Şehitler için Başkent’te devlet töreni düzenlenecek.

Öğle saatlerinde Ahmet Hamdi Akseki camisinde düzenlenecek törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak.

6 şehidin naaşı ise defnedilmek üzere Kahramanmaraş, Kırıkkale, Afyonkarahisar, Amasya ve Kayseri’ye gönderildi.

COUGAR TİPİ HELİKOPTER DÜŞTÜ

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere dün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Cougar tipi bir helikopter düşmüştü.

Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığının tespit edildiği, 9 askerin şehit olduğu, 4 askerin de yaralandığı bildirildi.

MSB’den daha sonra yapılan açıklamalarda ise, kazada yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan 2 askerin daha şehit olduğu ve şehit sayısının 11’e yükseldiği duyuruldu.

KORGENERAL ERBAŞ DA ARALARINDA

Kaza kırıma uğrayan helikopterde bulunan Korgeneral Osman Erbaş (Yozgat-Yerköy), Astsubay Üstçavuş Nazmi Yılmaz (Kahramanmaraş-Afşin), Albay Şentürk Aydınyer (Kars), Yüzbaşı Salih Sarıoğlu (Samsun-Bafra), Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir (Kahramanmaraş-Onikişubat), Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu (Kırıkkale), Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş (Trabzon-Of), Pilot Yüzbaşı Gökhan Uysal (Afyonkarahisar-Dinar), Astsubay Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek (Afyonkarahisar), Uzman Çavuş Tolga Demirci (Kayseri-Pınarbaşı) ve Uzman Çavuş Hakan Gül (Amasya) şehit oldu.

Yaralı askerler Binbaşı Alptekin Köprülü (Gümüşhane) ve Yüzbaşı Ender Uzunçakmak’ın (Ordu-Kabadüz) tedavileri sürüyor.

Tuzla Gazetesi Gündem

 

Askeri helikopter düşmesi sonucu şehit olan 11 askerimize veda

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin