1. Haberler
  2. Gündem
  3. Balıkesir’de arka arkaya iki deprem

Balıkesir’de arka arkaya iki deprem

Balıkesir’de arka arkaya iki deprem

Balıkesir'de art arda iki deprem

Balıkesir’de arka arkaya iki deprem meydana geldi.  Balıkesir’in Karesi ilçesinde saat 01.13’te 4,1 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından saat 01.58’de de 4,7 büyüklüğünde bir deprem daha oldu. Sarsıntı, Balıkesir’in yanı sıra Çanakkale, Bursa ve İstanbul’da da hissedildi. Bazı vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı.

Balıkesir Son dakika haberi!

Balıkesir, art arda gelen depremlerle sallandı. Saat 01.13’te meydana gelen 4,1’lik depremden 45 dakika sonra, 4,7 büyüklüğünde ikinci deprem meydana geldi.

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 01.58’de meydana gelen depremin merkez üssü Karesi ilçesi. Yerin 14 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin büyüklüğü 4,7 olarak ölçüldü.

Bazı vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı

DEPREM ÇEVRE İLLERDE DE HİSSEDİLDİ

Sarsıntı, Balıkesir’in yanı sıra Çanakkale, Bursa ve İstanbul’da da hissedildi. Deprem sonrası, Bazı vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı.

İkinci depremden 45 dakika önce de, yine Karesi ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. AFAD‘dan yapılan ilk açıklamada, şimdiye kadar olumsuz bir ihbar alınmadığı belirtildi.

İlk depremin ardından 2 saat içinde 30 artçı sarsıntı kaydedildi. 1,3 ile 3,5 şiddeti arasında değişen sarsıntılar AFAD tarafından kayıtlara alındı.

VALİ ŞILDAK’TAN AÇIKLAMA

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, depreme ilişkin herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını söyledi.

Muhtarlarla görüşüldüğünü ve sıkıntılı bir durumun olmadığını belirten Şıldak, itfaiye ekiplerinin araştırma yapması için tedbiren bölgeye gönderildiğini ifade etti.

Öte yandan AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamaya göre de meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki deprem sonrası olumsuz bir ihbarın bulunmadığı kaydedildi.

blankAFAD ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi’ne bağlı ekipler, depremin yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulundu.

Deprem üssü ve o bölgeye yakın olan İbirler, Davutlar, Yaylabayır, Çanacık, Halkapınar, Karacaören, Kamçılı ve Şamlı mahallelerinde incelemelerde bulunan ekipler, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını belirtti.

Tuzla Haberleri

Balıkesir’de arka arkaya iki deprem
Bizi Takip Edin