1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu18 Mayıs 2022

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu18 Mayıs 2022

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu18 Mayıs 2022

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 18 Mayıs 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu18 Mayıs 2022? Altının gram fiyatı 931 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 1.527 lira, Cumhuriyet altını 6.239 liradan satılıyor. Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 18 Mayıs 2022 güncel çeyrek altın, gram altın ve ons altın fiyatları…

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 931,3 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün, ons fiyatındaki düşüşe karşın, dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 1,7 artışla 927,9 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne de yükselişle başlamasının ardından saat 10.40 itibarıyla önceki kapanışına göre yüzde 0,4 artışla 931,3 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.527 lira, Cumhuriyet altını da 6.239 liradan satılıyor.

Dün, önceki kapanışına göre yüzde 0,5 değer kaybıyla 1.815 dolardan günü tamamlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda yatay seyirle 1.815,6 dolardan işlem görüyor.

Analistler, yüksek enflasyona dair beklentiler nedeniyle ABD Merkez Bankası (Fed) olmak üzere bankaların daha da şahinleşeceği beklentisinin resesyon ihtimalini güçlendirdiğini belirterek, jeopolitik risklerin de etkisi ile emtia piyasalarında oynaklığın devam ettiğini söyledi.

Fed Başkanı Jerome Powell‘ın dün yaptığı açıklamalar da agresif faiz artırımlarının devamına işaret etti. Enflasyon düşene kadar faiz artırımına devam edeceklerini belirten Powell, “Enflasyonun net ve inandırıcı bir şekilde düştüğünü görmeliyiz. Eğer bunu göremezsek, o zaman daha agresif hareket etmeyi düşünmemiz gerekecek.” diye konuştu.

Bugün G7 Maliye Bakanları Zirvesi ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) yetkililerinin yapacağı açıklamaların piyasaların odağında yer aldığını aktaran analistler, veri gündeminde ise Avro Bölgesi’nde enflasyon ile ABD’de inşaat izinleri ve konut başlangıçlarının öne çıktığını bildirdi.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.800 ve 1.780 doların destek, 1.850 doların direnç konumunda bulunduğunu ifade etti.

Çeyrek altın fiyatlarında son durum…

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

PİYASALARDA SON DURUM 18 MAYIS 2022

Tuzla Haberleri

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu18 Mayıs 2022
Bizi Takip Edin