29 Haziran 2022 güncel altın fiyatları

29 Haziran 2022 güncel altın fiyatları
29 Haziran 2022 güncel altın fiyatları

29 Haziran 2022 güncel altın fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 29 Haziran 2022 güncel altın kuru fiyatları

29 Haziran 2022 güncel altın fiyatları nedir? Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 29 Haziran 2022 güncel çeyrek altın, gram altın ve ons altın fiyatları…

Altın, Fed yetkililerinin sıkılaşma politikalarına rağmen ABD’de resesyon riskini yüksek görmediklerine dair açıklamalarıyla iki günlük düşüşün ardından yatay seyretti.

Spot altın, artan faiz oranları nedeniyle art arda üçüncü ayını da kayıpla kapatmaya hazırlanıyor. Altının gram fiyatı, yeni güne değer kaybıyla başlamasının ardından 973 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.608 lira, Cumhuriyet altını da 6.619 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda 1.825 dolardan işlem görüyor. Analistler, artan resesyon ve enflasyon endişeleri arasında varlık fiyatlamalarının zorlaştığını kaydederek, bugün ABD, Avrupa ve İngiltere merkez bankası başkanlarının konuşmalarının altının ons fiyatı üzerinde etkili olabileceğini bildirdi.

ABD yönetimi, Rusya’dan altın ithalatına yasak getirirken, teknik sebeplerden ötürü söz konusu haberin altının ons fiyatı üzerindeki etkisi sınırlı kaldı.

Bugün, ayrıca yurt dışında Euro Bölgesi’nde tüketici güven endeksi, Almanya’da Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), ABD’de 1. çeyrek büyüme ve kişisel tüketim harcamaları verilerinin takip edileceğini ifade eden analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.810 doların destek, 1.850 doların direnç konumunda bulunduğunu söyledi.

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

29 Haziran 2022 güncel altın fiyatları
Bizi Takip Edin