1. Haberler
  2. Gündem
  3. Kastamonu’da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Kastamonu’da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Kastamonu'da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Kastamonu'da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Kastamonu’da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Kastamonu’da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD’dan son dakika deprem açıklaması geldi. Kastamonu’nun İhsangazi ilçesi merkezinde saat 00.24’te 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD’dan son dakika deprem açıklaması geldi.

Kastamonu hakkında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kastamonu’nun İhsangazi ilçesi merkezinde saat 00.24’te 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Sarsıntı, yerin 11,83 kilometre derinliğinde gerçekleşti. İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık, AA muhabirine, ilçede meydana gelen depremin ardından kendilerine ulaşan olumsuz bir ihbar olmadığını söyledi. Ekiplerin incelemelerinin sürdüğünü dile getiren Sağlık, “Jandarma, polis, zabıta ve itfaiye ekipleri, ilçe merkezi ve köylerde herhangi bir olumsuzluk yaşanıp yaşanmadığına dair çalışmalarını sürdürüyor. Muhtarlarımızı da arayıp bilgi alıyoruz. Şu an için herhangi bir olumsuz durum bulunmuyor.” dedi.

BAZI VATANDAŞLAR GECEYİ SOKAKTA GEÇİRİYOR

Depremin ardından kentte panik yaşayan vatandaşlar, sokağa çıktı. Cumhuriyet Meydanı ve Nasrullah Meydanı’nda yere serdikleri battaniye üzerinde yatan aileler, geceyi sokakta geçireceklerini söyledi.

Depremin ardından ailesiyle birlikte sokakta kalan bir vatandaş, “Deprem oldu, çok korktuk. Biz de çocuklarla meydana geldik. Bu geceyi burada geçireceğiz” dedi.

Son Depremler

 

Kastamonu’da 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Bizi Takip Edin