Sigarayı Bırakmak için Öneriler

Sigarayı Bırakmak için Öneriler
Sigarayı Bırakmak için Öneriler nelerdir

Sigarayı Bırakmak için Öneriler

Sigarayı Bırakmak için Öneriler, Sigara bağımlılığı, normal bir insanın hayatı boyunca karşılaşabileceği en ağır bağımlılıklardan biridir. Öyle ki bazı uyuşturucu bağımlıları bile sigarayı bırakmanın uyuşturucu maddeleri bırakmaktan daha zor olduğunu söylemişlerdir.

Bu yaklaşım nitekim doğrudur. Çünkü uyuşturucu gibi bir maddenin temin edilmesi ve her yerde kullanılması zordur. Uyuşturucu maddeyi bırakmak isteyen kişi kendi iradesi doğrultusunda kendini uyuşturucudan rahatça soyutlayabilmektedir. Fakat sigara tiryakiliğinde bu iş bu kadar kolay olmamaktadır. Çünkü sigara, hükümetlerin tüm yasaklamalarına ve önlemlerine rağmen kolayca bulunabilmekte ve hayatımızın her döneminde karşımıza çıkabilmektedir.

Sigarayı Bırakmak için Öneriler ve yöntemler

Sigara satan marketler, sigara içilen mekanlar hatta sigara içen arkadaşlarımız bile bize bu bağımlılığı hatırlatmakta ve sigaradan uzak durmamızı güçleştirmektedir. Sigarayı bırakmak için her şeyden önce çok sağlam bir irade gerekmektedir. Sigarayı bırakacağımıza inandıktan sonra artık sıra hangi metotlarla sigarayı daha rahat bırakabileceğimizi ve sigaranın zararlarından kendimizi nasıl kurtarabileceğimizi seçmeye gelir.

Sigarayı bırakma yöntemleri uzun yıllar boyunca araştırılmıştır. Fakat hemen hemen her yöntemin başarısı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu yüzdendir ki en iyi sigara bırakma yöntemini bulmak tamamen sizin kişisel özelliklerinize göre değişmektedir. Aşağıda bir kaç farklı sigara bırakma metodundan söz etmeye çalışalım. Böylece sizde kendinize en uygun metodu bulup sigara bağımlılığından kurtulursunuz.

Allen Carr’s Sigara Bırakma Yöntemi

Sigarayı bırakmak ile interneti araştırdığınız zaman hemen hemen karşınıza ilk çıkacak metotlardan biriside Allen Carr’ın sigara bırakma yoludur. Dünya üzerinde birçok kişi bu yöntemle sigara illetinden kurtulmuştur. Sigarayı bırakmak isteyen herkesin bu metodu öncelikle bir denemesi gereklidir (çünkü gerçekten işe yarıyor).

Sigarayı bırakma yönteminin temelinde, sigaranın bizde bıraktığı etkiler anlatılmakta. Böylece işin özünü kavrayıp aslında sigaraya ihtiyacımız olmadığını anlıyoruz.

Akupunktur ile Sigarayı Bırakmak

Akupunktur insanlık tarihinin çok eski zamanlarından beri tedavi olarak kullanılan bir yöntemdir. Yöntemin temelinde vücudun çeşitli bölgelerine iğneler batırılarak ağrıların giderilmesi ya da hastalıkların tedavi edilmesi amaçlanmaktadır. Sigarayı bırakma yöntemlerine baktığımız zaman akupunktur ile sigarayı bırakma en başta gelen tekniklerden birisidir.

Sigarayı Azaltarak Bırakmak

Bu konu oldukça tartışmalı ve başarısı hala kanıtlanamamış bir yöntemdir. Sigarayı gerçekten azaltarak bırakabilen insan sayısı oldukça fazla olmasına rağmen, başaramayanların sayısı da bir hayli fazladır. Azaltarak sigara bırakma tekniği daha çok yeni sigaraya başlayanlar ve bağımlılık derecesi pek fazla olmayan içiciler için daha faydalı olmaktadır.

Dikkatinizi çekebilir; KOAH nedir

Tuzla Gazetesi haber merkezi.

Sigarayı Bırakmak için Öneriler

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin