1. Haberler
  2. Gündem
  3. Tam Kapanma Dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere nakdi yardım

Tam Kapanma Dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere nakdi yardım

Tam Kapanma Dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere nakdi yardım
Tam Kapanma Dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere nakdi yardım

Tam Kapanma Dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere nakdi yardım

Tam Kapanma Dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere nakdi yardım. iki milyonu aşkın haneye 1100 lira destek ödemesi yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ kapsamında iki milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira destek ödemesi yapılacağını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 17 Mayıs tarihine kadar sürecek olan tam kapanma dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere 1.100 TL tutarında nakdi yardımda bulunacaklarını ifade etti.

Tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ adı altında yeni bir yardım programı başlattıklarını söyleyen Bakan Derya Yanık, söz konusu yardım programının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik olarak ve ayrıca başvuruya gerek olmadan yapılacağını belirtti.

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILABİLİYOR

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye ulaşacaklarını kaydeden Bakan Yanık şunları söyledi:

“Sosyal Destek Programımızın başvurular e-Devlet üzerinden alınıyordu. Daha önce e-devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV  tarafından tespit edilmiş iki milyonu aşkın haneye, hane başı 1.100 TL tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi gerçekleştiriyoruz.

Bakanlığımız, destek ödemelerinin, daha önce e-devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacağını açıkladı.

Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri Ramazan Bayramına kadar evlerine kadar teslim edeceğiz. Ayrıca aynı dönemde ödemeleri gerçekleştirilen 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıkları da Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile birlikte yapılacaktır.

Bakan Derya Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Sorgula” başlıklı bölümden kontrol edilebilecek.

Diğer yandan Bakanlığımız, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan diğer hanelere desteğin devamı için ayrıca 183 milyon lira ilave kaynak aktaracaktır dedi.

Tam Kapanma Dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere nakdi yardım

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin