Tuzla Çilingir

Tuzla Çilingir en yakın
Tuzla Çilingir acil

Tuzla Çilingir

Tuzla Çilingir iletişim bilgileri nedir? Anahtar ve kilit gibi ince demircilik işleri yapan zanaatçılara çilingirci denmektedir. Çilingirlik tarihi boyunca, geçmişten günümüze çilingirlikte; kilitli kalmış kapıları maymuncukla açma, bozuk kilitleri onarma ve bazı makinelerin küçük parçalarını eskisine benzer biçimde yeniden yapma gibi birtakım işlere odaklanılmıştır ve günümüzde de işleyiş bu şekilde devam etmektedir.

Çilingirciler belli başlı görevlerini yerine getirmektedir. Anahtara chip kontrolü yapma, anahtarın kopyasını çıkarma, anahtarın çapağını alma, anahtarı kodlama, maymuncuk hazırlama, kilit açma tutanağını doldurma, kilit açma, anahtarı yapma, kilit tamiri yapma, kilit şifresi değiştirme, kilide barel takma, emniyet sistemi takma gibi görev ve sorumluluklara çilingirciler sahiptirler. Anahtarcılık ve çilingirlik sektöründe faaliyet gösteren bireyler anahtarcı ve çilingirlerde, anahtar imalat fabrikalarında istihdam olabilirler.

Tuzla Çilingir Telefon

Çilingir kelimesi dilimize “Çilānger” şeklinde Farsa kelimesinden geçmiştir. Çilingirliğin temeli ve tarihi yaklaşık olarak iki bin yıl öncesine dayanır ve tarihin en eski meslek alanlarından bir tanesidir. Anahtar kavramı kilit mekanizmalarının icat edilmesiyle ortaya çıkmıştır.

Çilingirlik, insanların güven içerisinde yaşamaları için tasarlanan kilitleri ve onların koruyucu mekanizmalarını imal eden bir meslek dalıdır ve bu sebepten ötürü insanlar tarih boyunca çilingirlere ihtiyaç duymuştur ve günümüzde de hala insanlar çilingirlere büyük oranda ihtiyaç duymaktadır.

Bu kadar ihtiyaç duyulmasına karşılık Tuzla ilçesinde de birçok çilingir işletmesi müşterilerine hizmet vermektedir. Neredeyse Tuzla ilçesinin her bölgesinde bir çilingirci bulunmaktadır. Ama yine de çilingircilerin çoğu genel olarak sahil kesimlerine doğru konumlanmış durumdadır. Çilingircilerin adresleri ve telefon numaraları internet üzerinde bulunmaktadır. Bu numaralardan çilingircilere ulaşarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Tuzla Çilingir En yakın

İnsanlar çilingircilere başvuracakları zaman da ayrı bir tedirginlik yaşamaktadır. Özellikle de mahallede bulunan bir çilingirci tercih edilecekse ve o kişi tanınmıyorsa bu durum daha çok yaşanmaktadır. Bu durumun sebebi ise insanların anahtar çıkartmak istediklerinde ya da kilit kırdırmak istediklerinde çilingircinin anahtarın kopyasını almış olabileceklerine olan inançlarıdır.

Bu yüzden insanlar çilingirci seçmeden önce çilingircilerin ilk olarak güvenilir olup olmadıklarına bakmaktadırlar. “2 yıldır site olarak kendisi ile çalışmaktayız, bizi asla mağdur etmemiştir. Geniş ürün yelpazesi ve bilgisi ile hizmet odaklı çalışmaktadır. İlginizi çekebilir; Tuzla Taksi Durakları Telefon Numaraları nedir?

Tuzla bölgesinde herkese önerebileceğim bir çilingir ustasıdır.” şeklinde yorumlar alan, Tuzla ilçesinde çok fazla çilingir ustası bulunmaktadır. Yine aynı şekilde fiyat açısından da çevre çilingircilere göre gayet makul fiyatlar isteyen Tuzla çilingir işletmeleri de vardır. Tuzla çilingircilerinin çalışma saatleri ise değişmektedir. Ama çoğu Tuzla çilingircisi müşterilerine genellikle yirmi dört saat hizmet seçeneği sunmaktadır.

Tuzla Gazetesi

istasyon mahallesi istasyon caddesi no:165/1
Tuzla 34940
Türkiye
Telefon: 05321510813
E-posta: info@tuzlagazetesi.com.tr
Pazartesi9:00 AM - 5:00 PM
Salı9:00 AM - 5:00 PM
Çarşamba9:00 AM - 5:00 PM
Perşembe9:00 AM - 5:00 PM
Cuma9:00 AM - 5:00 PM
Cumartesi9:00 AM - 5:00 PM
Pazar9:00 AM - 5:00 PM

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tuzla Çilingir

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin