1. Haberler
  2. Tuzla'daki İşletmeler
  3. Tuzla Kasap Tavsiye

Tuzla Kasap Tavsiye

Tuzla Kasap Tavsiye yorumları
Tuzla Kasap Tavsiye en iyi

Tuzla Kasap Tavsiye

Tuzla Kasap Tavsiye’ si, Kasap nedir? Öncelikle  biraz Tuzla’dan bahsedelim. Tuzla 1400 tarihinde Osmanlı topraklarına Yıldırım Bayezid tarafından katılmıştır. 1980’lerin sonlarına kadar balıkçılık ve çiftçilik yapılan bir kasaba olan Tuzla’da tarihlerin ilerlemesi ile birlikte tarım ile çiftçilik önemini yitirip, yerini bir sanayi merkezine bırakmıştır. İstanbul’un en doğusunda yer alan Tuzla ilçesi, Anadolu Yakası’nda Marmara Denizi’nin kıyılarında bulunmaktadır. Eşsiz deniz manzarası ve gezilip görülmesi gereken İdris Güllüce Kütüphanesi, Şelale Eğitim Parkı, Holografik Hayvanat Bahçesi ve Tuzla Sahil gibi yerleri ile her yıl hem yerli turistlere hem de birçok yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Tuzla Nasıl Bir Yer

Seyahat severlerin acıktıklarında gittikleri ya da gezintilerine kısa bir mola vermek için uğrak noktalarından olan et lokantaları ise et ihtiyaçlarını karşılamak için genel olarak yerelde bulunan kasapları tercih etmekteler. Tuzla’ da ortalama yirmi dörde yakın kasap bulunmakta ve halkın ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Çoğunluk olarak sahile yakın yerlerde konumlanmış olan kasaplar bulunurken aynı zamanda az sayıda da olsa Tuzla ilçesinin orta kesimlerinde de hizmet veren kasaplar bulunmakta. Tuzla Kasap Tavsiyesi için makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Genellikle Tuzla kasap Tavsiye edecek olursak kasaplar; akşam saat dokuz ya da ona kadar faaliyet göstermekteler. Saat on iki gibi geç saatlere kadar açık olan ya da saat sekiz gibi daha erken kapanan kasaplar da bulunmakta. Temiz, güvenilir, kaliteli ürün hizmetinde bulunan ve işini severek, güler yüzlü bir şekilde müşteri memnuniyetini sağlayarak yapan Tuzla kasaplarının çalışma sistemleri de birbirinden ayrılıyor. Bazı kasaplar mağazadan teslim alma şeklinde işlerken bazı kasaplar ise müşterilerine adrese servis hizmeti olanağı sağlıyor. Ayrıca kasapları önceden arayarak siparişlerini veren müşteriler kasaba giderek hiç beklemeden siparişlerini teslim alabiliyorlar.

Tuzla Kasap iletişim

Bazı Tuzla kasapları ek olarak farklı hizmette de bulunuyorlar. Bazı kasaplar ‘Kasap & Izgara’ adı altında müşterilerine hem kasap hizmeti sunarak çiğ et ulaştırıyor hem de istediği eti seçme şansı tanıyarak ya da hazır menülerden oluşan pişmiş et servisi sağlıyorlar ve böylelikle lokantacılık hizmeti de görmüş oluyorlar.

En iyi Tuzla da kasap’ ta bu durumdan memnun olan müşteriler “Çok başarılı, tebrikler! Buraya yakın oturmak büyük şans. İster seçtiğiniz eti pişirip servisini yapıyorlar, isterseniz alıp evinizde kendiniz yapıyorsunuz.” şeklinde beğeni yorumlarında bulunuyorlar. Kasap Tuzla’da ayrıca “Köfte ve karışık ızgara çok lezzetliydi, mezeler de yeterliydi. Teşekkürler.” şeklindeki yorumlardan da anlaşılacağı üzere porsiyonların doyurucu olduğunu ve verilen parayı hak ettiğini görüyoruz. Ama her işletmede olduğu gibi İstanbul Tuzla ilçesindeki bazı kasaplarda da fahiş fiyat uygulanmakta ve müşteriler bunu dile getirmekte. Bu sebeple alışveriş yapmadan önce fiyatlar çevre kasaplara göre karşılaştırılmalı ve ona göre alışveriş yapılmalıdır.

Tuzla Kasap Nedir?

Kasap nedir? Kasap, genellikle çiftlik hayvanlarının etlerini kesen ve hazırlayan kişiye verilen genel bir addır. Kasaplık mesleği, geleneksel olarak, sığırlar, koyunlar, keçiler gibi büyük hayvanların etlerini kesme, parçalama ve hazırlama işlemlerini içerir.

Kasaplık mesleği, yüzyıllardır dünyanın her yerinde uygulanmaktadır. Tarihsel olarak, kasaplar, kasaplık mesleğini ailelerinden öğrenirlerdi. Günümüzde ise, birçok kasap, mesleki eğitim veya okulda kasaplık eğitimi almaktadır. Kasaplar, genellikle etleri işleyen veya satan kasap dükkanları, marketler veya restoranlar gibi yerlerde çalışırlar.

Kasaplar, etleri kesme, doğrama, parçalama, temizleme ve paketleme işlemlerini yaparlar. Etlerin doğru şekilde kesilmesi, ölçülmesi ve hazırlanması, son kullanıcıya en kaliteli etleri sunmak için önemlidir. Kasaplar, ayrıca müşterilerine etlerin pişirme yöntemleri hakkında da tavsiyelerde bulunabilirler.

Günümüzde, kasaplık mesleği, sağlık ve hijyen standartlarına uygun şekilde yapılmaktadır. Kasaplar, etlerin doğru şekilde saklanmasını ve işlenmesini sağlamak için uygun araç ve ekipmanları kullanırlar. Ayrıca, etlerin kesiminde hijyen kurallarına da uygun şekilde hareket ederler.

Kasaplık mesleği, birçok kişi için önemli bir iş kaynağıdır. Ayrıca, kasaplar, etleri doğru şekilde hazırlayarak insanların sağlıklı beslenmelerine de yardımcı olurlar. Ancak, son yıllarda, bazı insanlar, et tüketiminin çevreye ve hayvan refahına olumsuz etkileri olduğunu düşünerek, vejetaryen veya vegan diyetlerine geçmektedirler.

Sonuç olarak, kasaplık mesleği, yüzyıllardır var olan bir meslek olup, doğru eğitim ve hijyenik uygulamalarla günümüzde hala varlığını sürdürmektedir. Ancak, çevresel ve etik kaygılar nedeniyle, insanlar arasında et tüketimi konusunda tartışmalar sürmektedir.

 

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ 0532 151 0813

Tuzla Kasap Tavsiye

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin