14 Nisan 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları

14 Nisan 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL? 14 Nisan 2022 güncel altın kuru fiyatları

14 Nisan 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları nedir? Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 14 Nisan 2022 güncel çeyrek altın kuru fiyatları…

Altın fiyatlarında son durum…

Altın, tüm dünyada hızlanan enflasyon ve Ukrayna savaşının desteklediği taleple son bir ayın zirvesine yakın seviyelerden işlem görmeye devam ediyor.

Altının gram fiyatı, yeni güne yatay seyirle başlamasının ardından 928 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.517 lira, Cumhuriyet altını da 6.241 liradan satılıyor.

Altı günlük yükseliş eğiliminin ardından bugün sakin bir seyir izleyen altının ons fiyatı, 1.975 dolardan işlem görüyor.

Analistler, ABD’de enflasyonun zirve yapmış olabileceği ihtimalinin ABD tahvil piyasalarında alımları güçlendirdiğini belirterek, altının ons fiyatının ise 1.965 kritik seviyesinin üzerinde dengelendiğini ifade etti.

Bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) para politikası kararlarının piyasalarda oynaklığı artırabileceğine değinen analistler, yatırımcıların temkinli hareket etmesinin faydalı olacağını bildirdi.

Analistler, ABD’de perakende satışlar, haftalık işsizlik başvuruları ve Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi verilerinin de takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.965 doların destek, 1.990 doların direnç konumunda olduğunu kaydetti.

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Piyasaların gözü bugün açıklanacak TCMB ve Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararlarında olacak.

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

14 Nisan 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları
Bizi Takip Edin