19 Haziran 2023 altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

19 Haziran 2023 altın fiyatları bugün ne kadar oldu
19 Haziran 2023 altın fiyatları bugün ne kadar oldu

19 Haziran 2023 altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

19 Haziran 2023 altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 19 Haziran 2023 güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Tuzla Çeyrek altın fiyatlarında son durum…

Altın fiyatları bugün, güçlenen doların baskısıyla hacimsiz işlemlerde gerilerken, yatırımcılar ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin sıkılaştırma yanlısı açıklamalarının ardından politika faizinin gelecekteki seyrine dair değerlendirmede bulunmaya çalışıyorlar.

Altının spot piyasadaki ons fiyatı 1955 dolardan işlem görüyor. İç piyasada gram altın 1487 lira, çeyrek altın 2 bin 440 lira, cumhuriyet altını 9 bin 880 liradan satılıyor.

Fed’in geçen hafta politika faizini sabit tutmasını ardından yatırımcılar merkez bankasının başkanı Powell’ın çarşamba ve perşembe günü Kongre önünde gerçekleştireceği konuşmaları ve Fed yetkililerinin bu hafta yapmaları beklenen açıklamaları izleyecekler. Yetkililerden bazıları faizlerin sabit bırakılmasının ardından sıkılaştırma yanlısı açıklamalarda bulundular. Fed’in iki faiz artırımına daha işaret ettiği göz önünde bulundurulduğunda piyasalar Fed’in temmuz’da politika faizini yüzde 70 olasılıkla 25 baz puan yükselteceğini ve yılın geri kalanında sabit bırakacağını fiyatlıyor.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.950 ve 1.940 doların destek, 1.960 ve 1.970 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

19 Haziran 2023 altın fiyatları bugün ne kadar oldu?
Bizi Takip Edin