19 Nisan 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

19 Nisan 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

Dolar kuru bugün ne kadar? (19 Nisan 2022 dolar - euro fiyatları)

19 Nisan 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?  Dolar – euro kaç TL? 19 Nisan 2022 Dolar en son ne kadar oldu? Bankalar arası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar son haftalarda olduğu gibi bu hafta da dar bir bantta hareket etmeye devam ediyor.

Haftanın ikinci işlem gününe yatay bir başlangıç yapan dolar/TL, 14,66 civarında işlem görürken euro/TL 15,84’ten değerleniyor.

Dolar endeksi 100,8 ile önceki kapanışın hemen altında dengelendi. Euro/dolar paritesi ise yüzde 0,2 değer kazancıyla 1,0800’den alıcı buluyor.

Uzmanlar, Çin‘de yeni tip Korona virüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin ekonomiye yansımalarına ilişkin artan endişeler ve şahinleşen merkez bankalarına yönelik beklentilerle küresel bazda risk iştahının düşük seyrettiğini bildirdi.

Tahvil piyasasından da çıkışların sürdüğünü vurgulayan uzmanlar, getiri arayışındaki yatırımcıların dolar talebinin gücünü koruduğunu ifade etti.

Uzmanlar, bugünün veri takviminde ABD’de açıklanacak konut başlangıçları ve inşaat izinlerinin öne çıktığını belirterek, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin sözle yönlendirmeleri, Uluslararası Para Fonu (IMF) toplantıları ve Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin haber akışının döviz piyasalarının yönü üzerinde etkili olabileceğini söyledi.

Tuzla Haberleri

19 Nisan 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?
Bizi Takip Edin