1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 23 Mayıs 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün kaç lira?

23 Mayıs 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün kaç lira?

23 Mayıs 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün kaç lira?

Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL? 23 Mayıs 2022 güncel altın kuru fiyatları

23 Mayıs 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün kaç lira? Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 23 Mayıs 2022 güncel çeyrek altın kuru fiyatları…

Altın, yükselen enflasyon ve yavaşlayan büyüme endişelerinin güvenli varlık talebini artırmasıyla mart başından beri en büyük haftalık yükselişini gerçekleştirmesi sonrası yeni haftanın ilk işlemlerinde sınırlı da olsa artışını sürdürdü.

Spot altının onsu 1.858 doları test etti.

Altının gram fiyatı, yeni haftaya da yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışına göre yüzde 0,4 artışla 951 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.551 lira, Cumhuriyet altını da 6.381 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışına göre yüzde 0,5 artışla 1.857 dolardan işlem görüyor.

Çeyrek altın fiyatlarında son durum…

Analistler, küresel çapta enflasyonist baskıların devamına işaret eden gelişmeler ve resesyon kaygılarının yatırımcıları temkinli olmaya ittiğini belirterek, güvenli limanlara olan talebin arttığını söyledi.

Bu hafta ABD Merkez Bankası’nın (Fed) toplantı tutanakları ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Para Politikası Kurulu faiz kararının yanı sıra Almanya ve ABD’de birinci çeyrek büyüme ile dünya genelinde açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere yoğun veri akışının yatırımcıların odağında yer aldığını ifade eden analistler, bugün ise Almanya’da Ifo iş dünyası güven endeksi ve ABD’de Chicago Fed ulusal aktivite endeksinin takip edileceğini kaydetti.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.830 ve 1.800 doların destek, 1.880 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

23 Mayıs 2022 Çeyrek altın fiyatları bugün kaç lira?
Bizi Takip Edin