1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 25 Nisan 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları bugün

25 Nisan 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları bugün

25 Nisan 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları bugün

Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL? 25 Nisan 2022 güncel altın kuru fiyatları

25 Nisan 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları bugün nekadar? Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 25 Nisan 2022 güncel çeyrek altın kuru fiyatları nekadar? Altın, Fed’e ilişkin agresif sıkılaşma beklentileri ile düşüş ivmesine devam etti. Altının gram fiyatı, yeni haftaya da düşüşle başlamasının ardından 910 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.497 lira, Cumhuriyet altını da 6.161 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışına göre yüzde 0,8 azalışla 1.916 dolardan işlem görüyor.

Analistler, emtia piyasalarında merkez bankalarının para politikalarında beklenenden daha şahin adımlar atacağına ilişkin endişelerle negatif bir seyir izlendiğini belirterek, bu hafta açıklanacak yoğun veri gündemi ile oynaklığın artabileceği bildirdi.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) beklenenden fazla şahinleşen açıklamaları sonrası tahvil piyasalarında bankanın mayıs, temmuz ve eylül toplantılarında 50’şer, haziranda ise 75 baz puanlık faiz artırımına gideceğinin fiyatlanmaya başladığını aktaran analistler, ABD’nin 10 yıllık tahvil faizinin cuma günü yüzde 3’ü aşarak 3 yılın zirvesini test etmesinin ardından yeni haftanın başlangıcında yüzde 2,83 seviyesinde dengelendiğini kaydetti.

 

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Analistler, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin gelişmeler ve merkez bankaları yetkililerinin sözle yönlendirmelerinin yatırımcıların odağında kalmaya devam ettiğine değinerek, bugünün veri gündeminde ise ABD’de Chicago Fed Ulusal Aktivite Endeksi ile Dallas Fed Aktivite Endeksi’nin öne çıktığını söyledi.

Teknik açıdan altının ons fiyatında 1.900 doların destek konumunda olduğunu dile getiren analistler, olası tepki yükselişlerinde 1.940 doların direnç konumuna gelebileceğini ifade etti.

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

25 Nisan 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları bugün
Bizi Takip Edin