3 Mart 2023 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

3 Mart 2023 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu
3 Mart 2023 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu

3 Mart 2023 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

3 Mart 2023 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 3 Mart 2023 güncel çeyrek altın kuru fiyatları.

Çeyrek altın fiyatlarında son durum…

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından yüzde 0,45 artışla 1.120 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.840 lira, Cumhuriyet altını da 7.450 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı dün sınırlı düşüşle günü 1.836 dolardan tamamlamasının ardından, şu dakikalarda 1.843 dolardan işlem görüyor. Analistler, açıklanan verilerin ardından küresel ölçekte resesyon riskinin azaldığını belirten analistler, para politikalarına ilişkin belirsizliklerin ise yatırımcı fiyatlamalarına yön veren temel faktör olmaya devam ettiğini bildirdi.

Dün açıklamalarda bulunan Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic’in faiz artırım sürecinin yaz mevsiminin ikinci yarısında sonlanabileceğine yönelik ifadelerinin altın fiyatlarını desteklediğini belirten analistler, bugün dünya genelinde açıklanacak hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi verilerinin takip edileceğini kaydetti. Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.849 doların direnç, 1.830 doların destek konumunda bulunduğunu söyledi.

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

3 Mart 2023 Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu?
Bizi Takip Edin