1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 4 Ocak 2023 altın fiyatları bugün ne kadar

4 Ocak 2023 altın fiyatları bugün ne kadar

4 Ocak 2023 altın fiyatları bugün ne kadar
4 Ocak 2023 altın fiyatları bugün ne kadar

4 Ocak 2023 altın fiyatları bugün ne kadar

4 Ocak 2023 altın fiyatları bugün ne kadar? güncel çeyrek altın, ons altın ve gram altın satış fiyatları…

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 1.120 lira seviyesinde işlem görüyor. Dün, ons fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,63 artışla 1.106 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni güne de yükselişle başlamasının ardından yüzde 1,3 değer kazancıyla 1.120 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.840 lira, Cumhuriyet altını da 7.450 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise şu dakikalarda yüzde 1,07 artışla 1.857 dolardan işlem görüyor. Analistler, resesyon ve enflasyon ikilemi arasında piyasaların yön bulmakta zorlandığını belirterek, bugün gözlerin ABD Merkez Bankası’nın (Fed) toplantı tutanaklarına çevrildiğini söyledi.

Fed’in tutanaklarında olası ipuçlarının para politikasına ilişkin belirsizliklerin azalmasına yardımcı olabileceğini aktaran analistler, nihai faiz oranına yönelik değerlendirmelerin piyasalarda oynaklığı artırabileceğini ifade etti. Analistler, bugün ABD’de Fed’in toplantı tutanaklarının yanı sıra, ISM imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) endeksi ve JOLTS açık iş sayısı ile Almanya ve Avro Bölgesinde hizmet sektörü ve bileşik PMI verilerinin takip edileceğini kaydederek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.830 doların destek, 1.870 doların direnç konumunda olduğunu bildirdi.

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

4 Ocak 2023 altın fiyatları bugün ne kadar
Yorum Yap
Bizi Takip Edin