7 Temmuz 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları

7 Temmuz 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları
7 Temmuz 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları

7 Temmuz 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 7 Temmuz 2022 güncel altın kuru fiyatları

7 Temmuz 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Gram altın ve ons altın fiyatları…

Çeyrek altın fiyatlarında son durum…

Altın, yayımlanan Fed tutanaklarında enflasyonun kalıcı olmasını engellemek amacıyla faizlerin beklenenden uzun süre yüksek tutulmasının olası olduğunun yayımlanması sonrası dokuz ayın en düşük seviyesine yaklaştı.

Spot altın resesyon endişelerinin artması sonrası yatırımcıların güvenli liman olarak doları tercih etmesiyle geçtiğimiz iki seans boyunca yüzde 4’e yaklaşan değer kaybı yaşadı.

Ons altının fiyatı, dün 1.732,4 dolarla Eylül 2021’den bu yana en düşük seviyeyi görmesinin ardından bugün 1.742 dolardan işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından 968 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.616 lira, Cumhuriyet altını da 6.648 liradan satılıyor.

Analistler, dün açıklanan ABD Merkez Bankası’nın (Fed) son toplantısına ait tutanaklarda bankanın enflasyonu düşürme kararlılığı göstereceği yönündeki görüşün ağırlıklı olması ile emtia piyasalarında dalgalanmanın arttığını söyledi.

Bugün, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) son toplantısına dair detayların yatırımcıların odağına yerleştiğini aktaran analistler, veri gündeminde ise yurt içinde para ve banka istatistikleri, yurt dışında da ABD’de haftalık işsizlik maaşı başvuruları, ADP özel sektör istihdamı ve dış ticaret dengesi verilerinin öne çıktığını kaydetti.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.720 doların destek, 1.760 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

7 Temmuz 2022 güncel Çeyrek altın fiyatları
Bizi Takip Edin