1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 7 Temmuz 2023 güncel altın satış fiyatları

7 Temmuz 2023 güncel altın satış fiyatları

7 Temmuz 2023 güncel altın satış fiyatları
7 Temmuz 2023 güncel altın satış fiyatları

7 Temmuz 2023 güncel altın satış fiyatları

7 Temmuz 2023 güncel altın satış fiyatları nedir? Gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 7 Temmuz 2023 güncel çeyrek altın, ons altın ve gram altın fiyatları…

Altın fiyatları, özel sektör istihdam verileri ve ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin sıkılaştırma yanlısı açıklamaları nedeniyle faiz artırımlarının devam edeceği beklentilerinin kuvvetlenmesiyle üst üste dördüncü haftayı da ekside kapamaya hazırlanıyor. Altının spot piyasadaki ons fiyatı 1913 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, 1610 lira, çeyrek altın 2 bin 650 lira, cumhuriyet altını 10 bin 680 liradan satılıyor.

Altın Gram fiyatları

Analistler, küresel piyasalarda, enflasyon ve resesyon endişesiyle negatif seyrin sürdüğünü belirterek, bugün yatırımcıların odağında ABD’de açıklanacak istihdam raporunun olduğunu söyledi. Dün ülkede açıklanan verilere göre, özel sektör istihdamı haziranda 497 bin kişi artarak piyasa beklentilerini aştığını hatırlatan analistler, Şubat 2022’den bu yana en büyük artışı kaydettiğini ifade etti.

Analistler, ABD’nin 10 yıllık tahvil faizinin yaklaşık 10 baz puan artarak yüzde 4,04’le 2 Mart’tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdiğini hatırlatarak, para piyasalarındaki fiyatlamalarda ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu ayki toplantıda 25 baz puan faiz artıracağı ihtimalinin yüzde 92’ye yükseldiğini bildirdi. Bugün yurt içinde hazine nakit dengesi, yurt dışında ise ABD’de istihdam raporundaki verilerin takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.910 ve 1.900 doların destek, 1.930 ve 1.940 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

7 Temmuz 2023 güncel altın satış fiyatları
Yorum Yap
Bizi Takip Edin