1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 8 Temmuz 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

8 Temmuz 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

8 Temmuz 2022 Dolar kuru bugün ne kadar
8 Temmuz 2022 Dolar kuru bugün ne kadar

8 Temmuz 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?

Dolar kuru bugün ne kadar? (8 Temmuz 2022 dolar - euro fiyatları)

8 Temmuz 2022 Dolar kuru bugün ne kadar? Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalar arası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar/TL‘de 17’nin üzerindeki seyir sürüyor. Kur bugün 17,32 seviyelerinde seyrediyor.

Euro/TL ise 17,55 seviyelerinde işlem görüyor.

Tahvil piyasalarındaki satış eğilimine karşın enflasyon endişesi ve güvenli liman olarak artan dolar talebi sonrası dolar endeksi 107,7 ile son 20 yılın zirvesinde bulunmaya devam ediyor.

GÖZLER ABD İSTİHDAM VERİSİNDE

Dün açıklamalarda bulunan ABD Merkez Bankası (Fed) yetkilileri yaptıkları değerlendirmede resesyon riskinin korkulduğu kadar güçlü olmayabileceğini dile getirirken, önceliklerinin enflasyonu kontrol altına almak olduğunu bildirdi.

Uzmanlar, bugün açıklanacak istihdam raporundaki verilerin yatırımcıların odağına yerleştiğini kaydederek, tarihi düşük seviyelerde bulunan işsizlik oranının Fed’e enflasyonla mücadelesinde agresif şahin politikalarına devam etme fırsatı sunduğunu ifade etti.

ABD ekonomisinde halihazırda 11,3 milyon açık iş pozisyonu bulunduğunu ve son dönemdeki makroekonomik veriler istihdam piyasasının sınırlı da olsa yavaşlamaya başladığına işaret ettiğine dikkati çeken uzmanlar, bugün açıklanacak verilerin piyasalarda oynaklığı artırabileceğini söyledi.

Öte yandan, bugün yurt içinde açıklanan makroekonomik verilere göre, Türkiye’nin cari işlemler hesabı, mayısta 6 milyar 468 milyon dolar açık verirken, 12 aylık cari açık 29 milyar 444 milyon dolar oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Piyasa Katılımcıları Anketi’ne göre, yıl sonu Tüketici Fiyat Endeksi’ndeki (TÜFE) artış beklentisi yüzde 69,94 olarak gerçekleşti.

Günün son gündemi ise Fitch’in Türkiye değerlendirmesi olacak. Fitch’in Türkiye için kredi notu “negatif” görünüm ile “B+” seviyesinde bulunuyor.​

Tuzla Haberleri

8 Temmuz 2022 Dolar kuru bugün ne kadar?
Yorum Yap
Bizi Takip Edin