1. Haberler
  2. Gündem
  3. Bahçeli’den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek

Bahçeli’den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek

Bahçeli’den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek

SON DAKİKA: Bahçeli'den İçişleri Bakanı Soylu'ya destek

Bahçeli’den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek açıklamasında bulundu. Bahçeli, “Türkiye’miz maksadı bulanık, meşrebi buruşuk, meselesi bunalım çıkarmak olan müflis odaklar eliyle karanlık bir ortama sürüklenmek, kavga ve kargaşa iklimine sokulmak istenmektedir” derken, “Kaldı ki dış tazyik ve telkinlerin refakatiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne meydan okunmaktadır” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanlığı önüne gitmesine ilişkin açıklama yaptı.

Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Türkiye’miz maksadı bulanık, meşrebi buruşuk, meselesi bunalım çıkarmak olan müflis odaklar eliyle karanlık bir ortama sürüklenmek, kavga ve kargaşa iklimine sokulmak istenmektedir. Kaldı ki dış tazyik ve telkinlerin refakatiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne meydan okunmaktadır. Türk milleti gelişmeleri kaygıyla takip etmektedir. Nereye ve hangi çevrelere hizmetkarlık yaptıkları sır olmayan menfur zihniyetlerin siyasi kamuflaja bürünerek sokak üslubuna heveslenmeleri, bu vesileyle toplum huzurunu zehirleme teşebbüsleri çok ciddi bir tehdittir. Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adliyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir” ifadelerine yer verdi.

Milli güvenliği müdafaa eden kurum ve kuruluşların polemiklerin içine çekilmesinin komplo olduğuna dikkati çeken Bahçeli, şunları kaydetti:
Başta İçişleri Bakanımız olmak üzere terörle mücadeleyi inançla, imanla ve iradeyle yürüten kim varsa milletimizin desteği sonuna kadar arkalarındadır. Bu saygın isimlere kim ya da kimler hakarete yeltenmişse hepsini birden şiddetle kınadığımız ve kınayacağımız tartışmasızdır. İçişleri Bakanımızın ismi Süleyman Soylu’dur. Bakanlık önünde pespaye görüntüler eşliğinde magandalık yapanlar, anarşist yöntemlere müracaat edenler ateşle oynayan provokatörlerdir. Türk milleti Soylu duruşu da bilmekte, lekeli ve gölgeli müfterileri de görmektedir. Biz herkesin ederini de, giderini de, ciğerini de iyi biliriz. Sudan sebeplerle, fuzuli polemiklerle, sipariş gayelerle Türk devletine cephe açıp terör örgütlerinin ümidi olanlara bu aziz vatanı heba ve heder ettirmeyiz.”

Tuzla Haberleri

Bahçeli’den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek
Bizi Takip Edin