1. Haberler
  2. Gündem
  3. Bakan Vedat Bilgin’den asgari ücret açıklaması

Bakan Vedat Bilgin’den asgari ücret açıklaması

Bakan Vedat Bilgin'den asgari ücret açıklaması
Bakan Vedat Bilgin'den asgari ücret açıklaması

Bakan Vedat Bilgin’den asgari ücret açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Bakan Bilgin'den asgari ücret açıklaması

Bakan Vedat Bilgin’den asgari ücret açıklaması. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, asgari ücretle ilgili kamuoyunda farklı rakamlar ortaya atıldığını belirterek, bu konuda Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun enflasyona göre vereceğini söyledi. Bakan Bilgin, “Rakam söyleyenlerin hiçbiri gerçeği yansıtmıyor” dedi.

Tuzla Gazetesi Son dakika haberi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, milyonların merakla beklediği asgari ücretle ilgili açıklama yaptı. Kabine sonrası konuşan Bilgin, asgari ücretin üzerinde rakam yarıştırılacak bir konu olmadığını belirterek, “Asgari ücret benim de karar vereceğim bir konu değil. Asgari Ücret Tespit Komisyonu var. Enflasyon oranını değerlendirerek komisyon tarafından belirlenecek” dedi.

“RAKAMLARIN HİÇBİRİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Asgari ücretle ilgili ortaya atılan rakamlara tepki gösteren Bilgin enflasyon rakamlarına işaret ederek şunları söyledi: “Asgari ücret şu kadar olacak bu kadar olacak, kimden çıkıyor bu rakamlar. Yasal süreç belli. Şimdi ben de 20 bin olacak diyeyim. Ekim, kasım, aralık bu enflasyon rakamlarını göreceğiz. Komisyon bunu değerlendirecek ve karar verecek. Rakam söyleyenlerin hiçbiri gerçeği yansıtmıyor ya da şüreçlerden habersiz.” Bakan Bilgin, gelir vergisi düzenlemesiyle ilgili Hazine ve Maliye Bakanı ile görüştüklerini, bu konuda çalışmanın devam ettiğini söyledi.

Asgari ücret halen net 5 bin 500 lira olarak uygulanıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun aralık ayının ilk haftasında toplanması bekleniyor.

Tuzla Haberleri

Bakan Vedat Bilgin’den asgari ücret açıklaması
Yorum Yap
Bizi Takip Edin