1. Haberler
  2. Gündem
  3. İstanbulkart HES kodu eşleştirme tanımlama işlemi 

İstanbulkart HES kodu eşleştirme tanımlama işlemi 

İstanbulkart HES kodu eşleştirme tanımlama işlemi NASIL YAPILIR
İstanbulkart HES kodu tanımlama NASIL YAPILIYOR 

İstanbulkart HES kodu eşleştirme tanımlama işlemi nasıl Yapılır?

İstanbulkart HES kodu eşleştirme tanımlama işlemi nasıl yapılır? Korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında 15 Ocak’ tan itibaren İstanbulKart’ına HES kodu tanımlamayan yolcular toplu taşımaları kullanamayacak. İstanbulKart HES kodu eşleştirme işlemi nasıl yapılıyor? İstanbulkart HES kodu tanımlama ekranına ulaşmak için  buradaki linki tıklamanız gerekiyor.

İstanbul başta olmak üzere büyük şehirler ve ülke genelinde artan vaka sayılarına karşı alınan Korona virüs tedbirleri yoğunlaştırıldı. Alınan önlemelere bir yenisi daha eklenmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilen  kapsamında İstanbul kartına HES kodunu tanımlamayan vatandaşlar Toplu taşıma araçlarını kullanması engellenecektir.

Bu uygulama ile birlikte evde karantinada olması gereken vatandaşların toplu taşımaları kullanarak tehlike oluşturmalarının önüne geçilecek. İstanbul karta HES kodu eşleştirme işlemi nasıl yapılıyor?

İSTANBUL KARTA HES KODU NASIL EŞLEŞTİRİLİYOR?

Hayat Eve Sığar uygulaması, E-Devlet ya da SMS üzerinden aldığınız HES Kodunuzu, kişisel bilgilerinizi telefon numaranızla birlikte https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/ sitesindeki gerekli alanlara doldurarak tanımlıyorsunuz.

Eğer İstanbul kart Mobil kullanıcısı iseniz uygulama girişindeki yönlendirmelere uyarak birkaç adımda tanımlama işlemini çok kolay yapabilirsiniz.

T.C. kimlik no, Ad, Soyadı, Doğum tarihi, Mail adresiniz, Kart numaranızı, Telefon numaranızı ve HES kodunuzun girilmesi istenmekte. Ekranın devamında ise yer alan işaretlenmesinin ve gereken butonlar onaylandıktan sonra ‘kaydet’ seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

İBB’DEN BİLGİLENDİRME MESAJI

“Toplu ulaşımda HES kodu zorunluluğu başlıyor. HES kodu ile eşleştirilmemiş İstanbulkartlar 15 Ocak’tan itibaren toplu taşımada kullanılamayacak. İstanbul kartı ‘nızla HES kodunuzu eşleştiriniz”. Açıklaması paylaşıldı.

Tuzla Gazetesi

İstanbulkart HES kodu eşleştirme tanımlama işlemi 
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin