1. Haberler
  2. Gündem
  3. Kadıköy Fikirtepe’de rezidans yangını

Kadıköy Fikirtepe’de rezidans yangını

Kadıköy Fikirtepe'de rezidans yangını
Kadıköy Fikirtepe'de rezidans yangını

Kadıköy Fikirtepe’de rezidans yangını

Fikirtepe'de rezidans yangını

Kadıköy Fikirtepe’de rezidans yangın. İstanbul Kadıköy Fikirtepe’de bir rezidansta yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürüldü.

Tuzla Gazetesi Son dakika haberi!

İstanbul Kadıköy’de 24 katlı binada çıkan yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Alınan bilgiye göre, Fikirtepe Mahallesi Rüzgar Sokak’taki 24 katlı binada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alt katlarda başlayan yangın, kısa sürede dış cephe kaplaması üzerinden binanın en üst katına kadar ulaştı.

blankİhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri ile Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye ve Kartal’dan itfaiye ekipleri sevk edildi. Çevrede güvenlik önlemi alınırken, elektriği kesilen bina ile çevredeki bazı binalar tahliye edildi. Yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çabası sonucu kontrol altına alınarak söndürüldü.

Olay yerine gelen Kadıköy Kaymakamı Muhittin Pamuk, yangın hakkında bilgi alarak incelemelerde bulundu. Elektrik ve doğal gazı kesilen bina, tedbir amaçlı boşaltıldı. Yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme devam ederken binada yapılacak teknik inceleme ve hasar tespitlerinin sona ermesinin ardından vatandaşların evlerine girmelerine izin verileceği öğrenildi.

Bina sakinlerinden bazılarının geceyi geçirmek için yakınlarının evine gittiği, gidecek yeri olmayan bina sakinlerine ise konaklama için yer tahsis edileceği öğrenildi.

Tuzla Haberleri

Kadıköy Fikirtepe’de rezidans yangını
Bizi Takip Edin