Kaftancıoğlu’nun Aylan bebek paylaşımı tepki çekti

Kaftancıoğlu'nun Aylan bebek paylaşımı tepki çekti
Kaftancıoğlu'nun Aylan bebek paylaşımı tepki çekti

Kaftancıoğlu’nun Aylan bebek paylaşımı tepki çekti

Kaftancıoğlu’nun Aylan bebek paylaşımı tepki çekti. Döviz rezervi tartışmalarıyla ilgili paylaşım yapan Kaftancıoğlu, Twitter‘da Suriye’deki iç savaştan kaçarak Avrupa’ya gitmek isterken bindikleri tekne batan ve 2 Eylül 2015 tarihinde cesedi Bodrum’da sahile vuran Aylan Kürdi bebeğin fotoğrafını da kullandı. Kaftancıoğlu’nun paylaşımına hem siyasilerden hem de vatandaşlardan tepki yağdı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Aylan bebeğin cansız bedenini karanlık siyasetine alet edecek kadar süflileşen bir zihniyetin, ülkemize ve dünyamıza vereceği hiçbir iyilik ve güzellik yoktur. Yapmayın yazıktır, ayıptır, günahtır.” ifadesini kullandı.

Aylan bebeğin cansız bedenini karanlık siyasetine alet edecek kadar süflileşen bir zihniyetin ülkemize ve dünyamıza vereceği hiçbir iyilik ve güzellik yoktur.

Yapmayın

Yazıktır, ayıptır, günahtır.

BAKAN GÜL: AYLAN BEBEĞİN RUHU, BU KÖTÜLÜĞÜ YENECEK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Kaftancıoğlu’na ”Masum bir yavrunun cansız bedenini kirli siyasetine alet edebilecek kadar alçalan zihniyete Rabbim fırsat vermesin. Aylan bebeğin ruhu, bu kötülüğü yenecek…” sözleriyle tepki gösterdi.

Masum bir yavrunun cansız bedenini kirli siyasetine alet edebilecek kadar alçalan zihniyete Rabbim fırsat vermesin. Aylan bebeğin ruhu, bu kötülüğü yenecek…

BAKAN SELÇUK: SİYASET BU DEĞİL

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise tepkisini Twitter’da ”Bir masum çocuğun cansız bedenini kirli ve seviyesiz siyaset anlayışlarına alet edebilecek kadar vicdanları kararmış. Siyaset bu değil, insanlık hiç değil” sözleriyle gösterdi.

Bir masum çocuğun cansız bedenini kirli ve seviyesiz siyaset anlayışlarına alet edebilecek kadar vicdanları kararmış.
Siyaset bu değil, insanlık hiç değil.

 

Kaftancıoğlu’nun Aylan bebek paylaşımı tepki çekti

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin