1. Haberler
  2. Tuzla Haberleri
  3. Korona virüs Bilim Kurulu maske gündemiyle toplandı

Korona virüs Bilim Kurulu maske gündemiyle toplandı

Korona virüs Bilim Kurulu maske gündemiyle toplandı
Korona virüs Bilim Kurulu maske gündemiyle toplandı

Korona virüs Bilim Kurulu maske gündemiyle toplandı

Gözler bu toplantıda: Koronavirüs Bilim Kurulu maske gündemiyle toplandı

Korona virüs Bilim Kurulu maske gündemiyle toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleştirilen Kornona virüs Bilim Kurulu, 12.30 sıralarında toplandı. Bakan Koca, sosyal medyadan yaptığı paylaşımında, “Korona virüs Bilim Kurulunun son toplantısı az önce başladı” dedi.

Son dakika haberi!

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun maske ile ilgili önemli kararlar almasının beklendiği toplantı başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantının başladığını Twitter‘dan duyurdu. Koca, “Koronavirüs Bilim Kurulunun son toplantısı az önce başladı” dedi.

Bakan Koca, 27 Nisan’da Çarşamba günü yapılması planlanan toplantının 26 Nisan Salı günü gerçekleştirileceğini sosyal medyadan açıklamıştı.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hayırlı kararları çarşambaya bırakmayalım, salı günü toplanalım” sözlerine yer verdi.blankToplantı da maske ile ilgili önemli kararların alınması bekleniyor. Kapalı alanlarda maske şartının esnetilmesi gündemde. Okullardaki maske zorunluluğuna yönelik de bir karar alınması bekleniyor.

“BUGÜNE KADAR YAPILAN EN ÖNEMLİ TOPLANTILARDAN BİRİ”

Fahrettin Koca daha önceden yaptığı açıklamada toplantı için “Kanaatimce Bilim Kurulu’nun en önemli toplantılarından biri olacaktır” demişti.

Bilim Kurulu’nda 2 Mart’ta alınan kararla, açık havada maske zorunluluğu kaldırılmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kapalı mekanda maske şartı kalktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Korona virüs Bilim Kurulu üyeleriyle birlikte açıklama yaptı. Erdoğan, kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğunun kaldırıldığını söyledi. Ancak iki istisna var. Toplu taşımada ve sağlık kuruluşlarında vakalar binin altına düşene kadar maske takmaya devam edilecek.

Tuzla Haberleri

Korona virüs Bilim Kurulu maske gündemiyle toplandı
Bizi Takip Edin