1. Haberler
  2. Gündem
  3. Memleket Partisi adayı Muharrem İnce seçimlerden çekildi.

Memleket Partisi adayı Muharrem İnce seçimlerden çekildi.

Memleket Partisi adayı Muharrem İnce seçimlerden çekildi
Memleket Partisi adayı Muharrem İnce seçimlerden çekildi

Memleket Partisi adayı Muharrem İnce seçimlerden çekildi.

Memleket Partisi adayı Muharrem İnce seçimlerden çekildi. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıkladı. İnce, ”Bunu memleketim için yapıyorum. Üçüncü bir kanal açmaya çalıştım, başaramadık. ‘Saraydan para aldı, çekilemez.’ diyenlere sesleniyorum; benim bu kumpaslardan, bu sahte dekontlardan, montajlardan korktuğum falan yok.” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs seçimlerine 3 gün kala cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıkladı. Kararını düzenlediği basın toplantısıyla duyuran İnce şunları söyledi: ”Son 45 günde gördüklerimi son 45 senede görmedim. Sahte dekontlar olmayan bacanaklar görüntüler fotoğraflar yani İsrailli bir porno sitesinden alıyor görüntüyü kendisi kesiyor oraya koyuyor bunu FETÖ’cüler yapıyor.

”BU ÖZEL HAYAT FALAN DEĞİL İFTİRA”

Böylesine bir iftira furyasını Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir siyasetçi görmedi. Bütün bunlar olurken bu ülkenin savcıları görmediler. ‘Özel hayatın gizliliği’ diye yazanlar FETÖ’cülerin ortağıdır. Benim böyle bir ses kaydım görüntüm yok. Bu özel hayat falan değil bu iftira. Gerçek değil.  Türkiye Cumhuriyet Devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Alenen iftira. 5 milyon dolarlık dekont… Yazıyor geçiyor adam. Nerede bu savcılar?

”BİR YANDAN FETÖ’CÜLER BİR YANDAN PKK’LILAR SALDIRIYOR”

Her şeyim ortada benden başka mal varlığını açıklayan hiç kimse yok. Ne kadar kaçak FETÖ’cü varsa yurt dışından saldırıyorlar. Bir yandan FETÖ’cüler bir yandan PKK’lılar saldırıyor. Her gün bir iftira var. Pazar günü sandığa gideceğiz. Memleket Partisi mutlaka o Meclis’te olmalıdır. Atatürkçülerin o Meclis’te olması lazım. İstedikleri kadar montaj kaset yapsınlar Memleket Partisi’ne her evden bir oy istiyorum.

”ADAYLIKTAN ÇEKİLİYORUM, BUNU MEMLEKETİM İÇİN YAPIYORUM”

‘Saraydan para aldı çekilemez.’ diyenlere sesleniyorum; benim bu kumpaslardan bu sahte dekontlardan, montajlardan korktuğum falan yok. 45 gündür direniyorum zaten. Adaylıktan çekiliyorum, bunu memleketim için yapıyorum.

”ÜÇÜNCÜ BİR KANAL AÇMAYA ÇALIŞTIM, BAŞARAMADIK”

Türkiye’ye üçüncü bir seçenek önerdim, bir kanal açmaya çalıştım. Bu kanalı başaramadık.

”KAYBETTİKLERİNDE SUÇU BİZE ATACAKLAR BAHANELERİ KALMASIN”

Bahaneleri kalmasın yoksa seçimi kaybettiklerinde seçimin sabahı bütün suçu bize atacaklar. Hiçbir bahaneleri kalmasın. Memleket Partisi’ne her evden bir oy istiyorum, cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum.”

MİTİNGLER İPTAL EDİLMİŞTİ

Dün Memleket Partisi’nin Manisa ve İzmir’de düzenlemeyi planladığı mitingler ertelenmişti. Partiden yapılan açıklamada, İnce’nin rahatsızlığı nedeniyle yapılamadığı duyurulmuştu.

Daha sonra sosyal medyadan bir açıklama yapan İnce, FETÖ tarafından sahte dekont ve kasetlerle hakkında bir algı operasyonu yapıldığını söylemişti.

Tuzla Haberleri

Memleket Partisi adayı Muharrem İnce seçimlerden çekildi.
Bizi Takip Edin