1. Haberler
  2. Blog
  3. Mutlu Bir Hayat İçin Özgüveninizi Artırın

Mutlu Bir Hayat İçin Özgüveninizi Artırın

Mutlu Bir Hayat İçin Özgüveninizi Artırın
Mutlu Bir Hayat İçin Özgüveninizi Artırın

Mutlu Bir Hayat İçin Özgüveninizi Artırın

Mutlu Bir Hayat İçin Özgüveninizi Artırın… Sevgili okuyucularımız, bugün sizlerle biraz motivenizi arttıracak, yaşam kalitenizi daha çok yükseltecek bir konu hakkında sizlere bir makale yazmak istedim. Bu yazacaklarım özellikle Alfa Erkek / Alfa Kadın nasıl olur diye sosyal medyada içerik üreten ve merak ederek izlediğimiz konu ile ilgili alakalı sizleri de bilinçlendirmek istedim. Eğer sizlerde hazırsanız buyurun başlayalım.

Sevgili okuyucularımız, hayatınızda sizler de yaşam kalitesinin artmasını istiyorsanız bunun tek yolu özgüveninizi arttırmaktan geçmektedir. Eğer sizlerin özgüven konusunda hiçbir problemleriniz yok ise iş hayatınızda , eğitim hayatınızda, sosyal hayatınızda hatta ikili ilişkilerinizde bile problemler yaşama olanağınız daha ize iner ve motivasyonunuz yüksek olur bu da hayat kaliteniz artmasına daha mutlu bir birey olarak yaşamanıza neden olur.

Özgüven problemleri

Peki; Özgüven Eksikliği ile Başa Çıkma Yolları nedir? Özellikle özgüven problemleri olan insanların hayatlarında belli başlı şeyleri kendilerine dert edindiklerine ve yaşam kalitelerinin ne kadar çok düşüyor oluşunu sizlerde çevrenizde görmüşsünüzdür. Oysa özgüveni yüksek olan kişilerin hayat kaliteleri daha yüksek olup yapmış oldukları he işte başarı sağlayabilirken, insan ilişkilerinde kendilerinden daha emin olmaktadırlar. Aslında sadece insan ilişkilerinde değil hayatlarının her alanlarında kendilerinden emin olup neyi yapıp neyi yapamayacağını bilen kişiler olmuşturlar. Peki sizlerde hayat kalitenizi arttırmak ve özgüveninizi yükseltmek istemez misiniz gelin özgüven arttıran aktivitelere sizlerle kısaca bakalım.

Özgüveni yüksek olan insanların asla vücutları ile ve dış görünüşleri ile ilgili asla problemleri yoktur. Çünkü onlar kendilerine yakışan tarzı hep bilirler ve sergilemiş oldukları duruş sayesinde bunu herkese yansıtabilmektedirler. Bu yüzden bakımlı olmak her zaman özgüveni artıran bir unsurdur. Sizlerde özgüveninizi arttırmak istiyorsanız kişisel bakımınıza özen göstermeniz gerekmektedir. En ufak saçınızda yaptırmış olduğunuz bir değişiklik bile sizlere iyi gelecektir ve özgüveninizi arttıracaktır. Hatta gerekli havayı yakalarsanız eğer yolda yürürken sanki podyumda yürüyormuş gibi bile hissedebilirsiniz benden söylemesi.

Özgüveni yüksek olan insanlar

Özgüveni yüksek olan insanlar genelde her konuda bir fikirleri olduklarını ve bildikleri kadar olaylara müdahale etmiş olduklarını sizlerde fark etmişsinizdir. Bunun nedeni ise sürekli okuyup araştırmayı seven insanlar olmalarından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden sizlerde eğer özgüveninizi arttırmak istiyorsanız araştırmacı ruhunuzu ön plana çıkarmanız gerekmektedir. Çünkü insan bilgi ufkunu genişlettikçe, kendini geliştirdikçe daha mutlu oluyor. Bunun nedeni ise girdiği ortamda bunu gösterebiliyor olmasıdır. Bu da özgüveninizi arttıracak bir diğer unsurdur. Çünkü bir ortamda veya bir mecrada konu hakkında bir bilgiye sahip olmayı susup oturmak vardır. Bir de o konu hakkında bir bilgiye sahip olup o konu hakkında kendinize özgü yorum yapıp kendinizi gösterebilmek vardır. Peki siz hangisini tercih ederdiniz?

Özgüveni yüksek olan insanlar aslında hayatlarında birçok şeyi başarabilen insanlar olduğunu sizlerde fark etmişsinizdir. Mesela girmiş oldukları sınavı kazanır ve bu onları çok mutlu eder. Bunun nedeni ise kendilerini kendilerine kanıtlama çabalarından gelir. Asla kendilerini başka insanlara kanıtlama çabaları yoktur. Bu yüzden hayatınızda girişmiş olduğunuz hiçbir işi yarım bırakmayıp tamamlamanız sizlerin de özgüvenini arttıracaktır. Hatta başarmış olduğunuz işin vermiş olduğu tatminlik sizlere iyi gelecek ve özgüveninizi arttıracaktır.

Ama bunu yaparken başkaları görsün veya başkalarına kendinizi kanıtlamak için değil daha çok yapmış olduğunuz başarıları kendiniz için yapmalısınız. Çünkü başkaları için bu hayatı yaşamıyor ve yaşamayacaksınız. Ayrıca, Çocuklarımızın Problemi Özgüven Eksikliği nedir? Sorusunuda kendimize sormalıyız. Ayrı çevrenizde olan insanları bu şekilde takdirini kazanmanız çok zor olacaktır. Çünkü asla yetinmeyeceklerdir. Bunun için yapmış olduğunuz her bir başarı kendiniz için olmalıdır.

Özgüvenin ana teması daima kendinize güvenmekten geçmektedir

Küçük bir not olarak şunu da eklemek isterim hayatta daima kendinize güvenin. Başarabileceğinize, yapabileceğinize dair her zaman inanın ve kendinize güvenin. Çünkü insan istediği her şeyi elde edebilir ve başarabilir. Bu yüzden nerede olursanız olun veya ne iş yapıyor olursanız olun bulunduğunuz her yer yerde önce kendinize güvenin. Özgüvenin ana teması daima kendinize güvenmekten geçmektedir. Bu yüzden pes eden değil daima ilerleyen olun.

Sevgili okuyucularımız, bugün sizlerle yaşam kalitenizi arttıracak ve kendinizi daha mutlu hissetmenizin yollarını gösteren bir makale yazmak istedim. Kendinizi daha iyi hissetmek istiyor ve yaşam kalitenizi arttırmak istiyorsanız eğer özgüven problemleriniz varsa bunları yenmeli ve özgüveninizi arttıracak bir hayat sürmelisiniz. Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Sümeyye Nur Gündüz

 

Mutlu Bir Hayat İçin Özgüveninizi Artırın

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin