1. Haberler
  2. Tuzla'daki İşletmeler
  3. Tuzla Matbaacılar matbaa firmaları

Tuzla Matbaacılar matbaa firmaları

Tuzla Matbaacılar matbaa firmaları tavsiye
Tuzla Matbaacılar matbaa firmaları telefon

Tuzla Matbaacılar matbaa firmaları

Tuzla Matbaacılar matbaa firmaları iletişim bilgileri nedir? Metin ya da görüntülerin kâğıt, kumaş gibi nesnelerin üzerine farklı teknikler yoluyla basılması işlemine matbaacılık denmektedir. Matbaa tarihte ilk kez uzak doğuda kullanılmıştır.

Daha sonrasındaysa teknikleri tüm dünyaya yayılmaya başlamıştır. 1450 tarihinde Johannes Gutenberg’in matbaa devrimini başlatması ile günümüzdeki seri üretim anlayışı mümkün olmuştur ve zaman içerisinde, tarihlerin ilerlemesiyle de günümüzdeki matbaacılık halini almıştır. Baskı yüzeyleri için düz tabaka ya da (rotatif) rulo kâğıt türleri bulunmaktadır.

Matbaacılıkta belli başlı baskı teknikleri kullanılmaktadır. Bu teknikler ise; ofset baskı, tipo baskı ya da yüksek baskı (günümüzde işlevini yitirmiştir). Tifdruk ve flekso baskı (ambalaj ve özellikle de fotopolimer yüzeylerin baskısı), serigrafi baskı (kâğıt, seramik, tekstil vb. yüzeyler). Anagram baskı, hologram, tampon, çapak, çiftleme şeklinde sıralanabilir. Matbaacılık faaliyetleri farklı teknolojilere ait farklı aşamalardan oluşur. Aşamalar baskı öncesi, baskı ve baskı sonrası olarak üç bölüme ayrılmaktadır.

Tuzla Matbaacılar matbaa firmaları adres

İlk matbaa makinesi M.S. 593 yılında Çin’de icat edilmiştir. Baskı öncesi aşamasında basılacak olan ürünün tasarımı yapılır. Ardından fotoğraf ve yazılar bilgisayara aktarılır. Film çıkışları alınıp daha sonraysa prova alınır. Bu süreçte hazırlanan dijital veriler baskıya hazır olur. Daha sonraysa kalıp çekme işlemi yapılır.

Film kullanılarak banyo ve pozlandırma işlemleri yapılıp baskı işlemi sonlandırılır. Son olarak baskı sonrası evrede, baskı sonrasında selefon, lak gibi malzemelerin yüzeylerine kaplama uygulanır. Tüm bu aşamaları özenli ve titiz bir şekilde yerine getiren, işinin hakkını veren, müşterileriyle ilgilenen, müşterilerinden beğeni ve tavsiye yorumları alan çoğu Tuzla matbaa işletmelerinin hem işletme adresleri hem de telefon numaraları internet üzerinde mevcuttur.

Ayrıca Tuzla matbaa işletmeleri Tuzla ilçesinin neredeyse her bölgesine dağılmış durumdadır. Ama çoğunda olduğu gibi matbaa işletmelerinin geneli, Tuzla Promosyon Firmaları ilçenin aşağı kesimlerine konumlanmış durumdadır.

Tuzla Matbaacılar matbaa firmaları telefon

Tuzla matbaa işletmelerinin birçoğu başarılı çalışmaları, işlerine olan ilgileri ve alakaları, matbaacılık alanına ait çeşit çeşit basım işlemleri, güler yüzlülükleri ile müşterilerinden beğeni ve takdirler toplamaktadır. Ve ayrıca da matbaa işletmeleri müşterilerinden puanlandırma olarak da beş ve beşe yakın puanlandırmalar almışlardır.

Yorumlara örnek verecek olursak da aldıkları yorumlar “Kaliteli baskı, hızlı ve uygun fiyatlar ile müşterilerine yardımcı oluyorlar. İlgili ve alakalı bir firma. Herkese tavsiye ederim. Yanlışlıkların önüne geçmek amacıyla çalışmalarını taslak olarak paylaşarak teyit alıyorlar, bu da hata yapma şansınızı sıfıra indirgiyor.” tarzındadır. Ama “Çok umursamaz ve ilgisizler.

Keyiflerine göre telefonlara bakıyorlar, isteklerine göre işle ilgileniyorlar. 4 gün boşuna zaman kaybettim.” tarzı yorumlar alan matbaa işletmeleri de bulunmaktadır. Matbaa ile çalışacağınıza karar vermeden önce yorumları okumanız doğru matbaa tercihinde bulunmanızı sağlayacaktır.

Tuzla Matbaacılar matbaa firmaları

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin