1. Haberler
  2. Spor
  3. Übeyd Adıyaman’ dan açıklama

Übeyd Adıyaman’ dan açıklama

Übeyd Adıyaman' dan açıklama
Übeyd Adıyaman' dan açıklama galatasaray 6-0

Übeyd Adıyaman’ dan açıklama

Übeyd Adıyaman’ dan açıklama;  Adıyaman, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: Öncelikle herkese hayırlı geceler sağlıklı günler dilerim. Bugünkü aldığımız kötü sonuç ve bana güvenen herkesin güvenini boşa çıkardığım İçin çok üzgünüm. Yıllarca hayalini kurduğum o an bugün bana nasip oldu. O anımdaki halimi anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Çoğu futbolcu abim ve kardeşlerim bunu yaşamıştır adım gibi biliyorum.

Bugünkü sonucun böyle olmasına en büyük etkenin ben olduğumu da biliyorum. Hiçbir bahanenin arkasına da sığınmayacağım. Yaşım gençti, ilk maçımdı, gibi cümleler yazmayacağım. Bugünkü yaptığım bütün yanlışlardan, hatalardan dolayı öncelikle bana güvenen herkesten, daha sonra tüm futbol camiasına ve futbol sevdalılarına kendi adıma özrü bir borç bilirim. Hepinizden tek tek özür diliyorum.

“Ben babasız büyüdüm. Anneme ve nişanlıma küfürler edildi”

Gündemin böyle olmasına sebebiyet veren benim. Ama şunları da dile getirmek istiyorum. Bir çok hayallerle çıkılan maçı bu şekilde bitirmek gerçekten çok acı verici. Maçtan sonra aldığım mesajlar. Anneme ve nişanlıma yazılan, ağza alınmayacak şeyler söyleyen vicdanlar lütfen kendini benim yerime koysun. Ajitasyon yapmıyorum. Ben babasız, annemin canla başla çalışarak helal para kazanarak bizi büyütmesiyle buralara kadar geldim. Babasız büyüyen, yokluk gören çoğu insan bilir babasız büyümenin ne demek olduğunu.

“Paylaşımlarımın tarihlerine bakılsın. Ülkemizi temsil eden her takım için paylaşım yaparım”

Ben bugün hatamın büyük olduğunu biliyorum ama siz abilerime kardeşlerime sesleniyorum. İlk maçına çıkan heyecandan eli ayağı titreyen bu kardeşinize şikeci diye damga vurdunuz. Bir şeye açıklık getirmek istiyorum. Biliyorum çoğu yerde 13-14 yaşlarında alt yapıda oynarken attığım tweetler gündem olmuş. Ben ülkemizi gururla temsil eden, bütün büyük takımlarımız için bir çok tweet attım. Ama herkes işine geldiği gibi yorum yapmış. Yer bildirimlerim gündem olmuş. O tweetleri lütfen attığım tarihte, oynadığım maçlara bakarak eleştirsinler.

“Şikeci damgası yemek kaldırılacak yük değil”

Çocukluk hevesimizdi, hepsi bir çoğumuzda kullanmışızdır. Ama çocukluk zamanımda yazdığım şeyler yüzünden şikeci damgası yemek gerçekten kaldırılacak bir yük değil. Bunları yazmak zorundaydım. Yazdıklarımdan alınan incinen birileri olduysa tekrardan özür dilerim. Herkese sağlıklı, hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir ömür dilerim.

Tuzla Gazetesi Spor

 

Übeyd Adıyaman’ dan açıklama

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin