7 Kasım 2022 altın kuru fiyatları

7 Kasım 2022 altın kuru fiyatları
7 Kasım 2022 altın kuru fiyatları

7 Kasım 2022 altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 7 Kasım 2022 güncel altın kuru fiyatları

7 Kasım 2022 güncel çeyrek altın kuru fiyatları nedir? Altının gram fiyatı, haftaya düşüşle başlamasının ardından 998 lira seviyesinde işlem görüyor. Cuma günü, altının ons fiyatındaki yükselişe paralel yüzde 2,9 değer kazanan altının gram fiyatı, günü 1.003,8 liradan tamamladı. Tuzla Kuyumcu‘da Altının gram fiyatı, yeni haftaya düşüşle başlamasının ardından yüzde 0,6 azalışla 998,2 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.640 lira, Cumhuriyet altını da 6.640 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı şu sıralarda yüzde 0,8 azalışla 1.667 dolardan işlem görüyor.

Altının gram fiyatı 998,2 liradan işlem görüyor

Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin cuma günkü açıklamalarında aralık toplantısı için 50 baz puanlık faiz artışına işaret etmesinin altının ons fiyatını desteklediğini söyledi. Bu hafta yoğun makreokonomik ve takvimi ve ABD‘deki seçim sürecinin varlık fiyatlarında oynaklığı artırmasının beklendiğini belirten analistler, Fed yetkililerinin açıklamalarının da yatırımcıların odağında olduğunu kaydetti. Analistler, bugün Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın açıklamaları ile Euro Bölgesi’nde Sentix yatırımcı güven endeksinin takip edileceğini ifade ederek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.650 doların destek, 1.680 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

7 Kasım 2022 altın kuru fiyatları
Bizi Takip Edin