1. Haberler
  2. Biyografi
  3. AK Parti Çatalca Belediye Başkan Adayı Mesut Üner kimdir

AK Parti Çatalca Belediye Başkan Adayı Mesut Üner kimdir

AK Parti Çatalca Belediye Başkan Adayı Mesut Üner kimdir
AK Parti Çatalca Belediye Başkan Adayı Mesut Üner kimdir

AK Parti Çatalca Belediye Başkan Adayı Mesut Üner kimdir? İşte Hayatı ve Kariyeri

AK Parti Çatalca Belediye Başkan Adayı Mesut Üner kimdir? AKP’ nin Çatalca Belediye Başkan adaylarından biri olan Mesut Üner, İstanbul’un gözde ilçelerinden birinde adaylık sürecine girdi. Peki, Mesut Üner kimdir ve nereli?

Mesut Üner’in Erken Yaşamı ve Eğitimi

Mesut Üner, 1975 yılında İstanbul’un Muratbey semtinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul Çatalca‘da tamamladı. Lisans eğitimini ise Uluslararası Amerikan Üniversitesi Mimarlık bölümünde alarak başarılı bir şekilde mimar olarak mezun oldu.

Mesleki Kariyeri ve Hizmet Geçmişi

Mesut Üner, 1998 yılında imar ve şehircilik alanında kariyerine başladı. İlk görev yeri olan Tepecik Belediyesi’nde 1998-2009 yılları arasında görev aldı. Daha sonra 2009-2011 yılları arasında Büyükçekmece İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde hizmet verdi.

2014 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çatalca Belediyesi’nde Meclis Üyesi olarak göreve başladı. Mesut Üner, aynı zamanda uzun yıllar futbolla ilgilendi ve Çatalca ilçesinde amatör futbol kulüplerinde yöneticilik yaptı.

AK Parti’deki Görevleri

2018’de AK Parti’nin 6. Olağan Kongresinde Çatalca İlçe Başkanlığı’na seçilen Mesut Üner, partisinin ilçe yönetiminde önemli bir rol üstlendi.

Çatalca Belediye Başkanlığı Dönemi

31 Mart yerel seçimlerinde Çatalca Belediye Başkanı seçilen Mesut Üner, evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

AK Parti Çatalca Belediye Başkan Adayı Mesut Üner kimdir
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin