1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar 7 Haziran 2022

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar 7 Haziran 2022

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar 7 Haziran 2022
Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar 7 Haziran 2022

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar 7 Haziran 2022

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 7 Haziran 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar 7 Haziran 2022. Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 7 Haziran 2022 güncel çeyrek altın, gram altın ve ons altın fiyatları…

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışına göre yüzde 0,9 artışla 992 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.618 lira, Cumhuriyet altını da 6.660 liradan satılıyor.

Çeyrek altın fiyatlarında son durum…

Küresel ekonomideki yavaşlama sinyalleri altında 2 bin dolara doğru yeni bir ralli için uygun zemin hazırlıyor.

Dün, yüzde 0,5 azalışla 1.841,6 dolardan günü tamamlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışın yüzde 0,2 üzerinde 1.845 dolardan işlem görüyor.

Analistler, ABD‘de cuma günü açıklanacak enflasyon verilerinin, zirveden dönüş sinyali verebileceği beklentisi artsa da ABD’nin 10 yıllık tahvil faizinin yüzde 3’ün üzerine çıkmasının emtia piyasalarında oynaklığa neden olduğunu kaydetti.

Bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise İngiltere’de hizmet sektörü ve bileşik Satın alma Yöneticileri Endeksinin (PMI) yanı sıra ABD’de dış ticaret verilerinin takip edileceğini ifade eden analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.830 doların destek, 1.890 doların direnç olarak öne çıktığını bildirdi.

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Tuzla Haberleri

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar 7 Haziran 2022
Bizi Takip Edin