1. Haberler
  2. Gündem
  3. Gergerlioğlu’na Meclis’te gözaltı

Gergerlioğlu’na Meclis’te gözaltı

Gergerlioğlu'na Meclis'te gözaltı
Gergerlioğlu'na Meclis'te gözaltı

Gergerlioğlu’na Meclis’te gözaltı

Gergerlioğlu’na Meclis’te gözaltı; TBMM Genel Kurulunda, hakkında ‘terör propagandası yapmak’ suçundan kesinleşen mahkeme kararının okunmasının ardından milletvekilliği düşürülen HDP’li Gergerlioğlu ve bazı partililerin, kararın ardından Genel Kurul’dan HDP grup odasına giderken terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ve terör örgütü lehine slogan attıkları belirlendi.

Yine Gergerlioğlu’nun, milletvekilliği düşmesine rağmen kamu binasında hakkı olmadığı halde hukuka aykırı olarak kalmaya devam ettiği, halen milletvekili gibi davrandığı, sosyal medya üzerinden basın açıklaması yaptığı tespit edildi. Gergerlioğlu hakkında, ‘kamu görevini usulsüz üstlenmek’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘terör örgütü propagandası’ suçundan soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda polis ekipleri TBMM’de HDP grup odasında bekleyişini sürdüren Gergerlioğlu’nu, sabah saatlerinde gözaltına aldı. Meclis’ten çıkarılan Gergerlioğlu, sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi.

SERBEST BIRAKILDI

Sabah saatlerinde TBMM’de gözaltına alınan Ömer Faruk Gergerlioğlu ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

BAŞSAVCILIK’TAN AÇIKLAMA 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: TBMM koridorlarında terör örgütü elebaşı ve terör örgütü lehine slogan atılarak, terör örgütü propagandası yapıldığı tespit edilerek Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında soruşturma başlatılmıştır.

Son dakika haberi: HDPli Gergerlioğlu Mecliste gözaltına alındı

 

Gergerlioğlu’na Meclis’te gözaltı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin