1. Haberler
  2. Gündem
  3. Hasta yaşlı kadına eziyete 8 gözaltı

Hasta yaşlı kadına eziyete 8 gözaltı

Hasta yaşlı kadına eziyete 8 gözaltı
Hasta yaşlı kadına eziyete 8 gözaltı

Hasta yaşlı kadına eziyete 8 gözaltı

Hastanede yaşlı kadına eziyete 8 gözaltı

Hasta yaşlı kadına eziyete 8 gözaltı. İstanbul Ataşehir‘de özel bir hastanede sağlık çalışanlarının yaşlı bir hastaya kötü muamele ederken çekilen görüntülerle ilgili gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri ortaya çıktı.

İstanbul Ataşehir’deki özel hastanede sağlık çalışanlarının, yaşlı hastaya kötü muamelede bulunduğu görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında 8 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Olaya adı karışanlardan biri Samsun’da, 7 kişi ise İstanbul’da gözaltına alındı.

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan 8 kişi, soruşturmayı yürüten savcıya ifade vermeleri amacıyla Anadolu Adliyesi’ne götürüldü.

Sağlık kontrolünden geçirilen zanlıların savcılıktaki sorgusu sürüyor.

Olayla ilgili yürütülen soruşturmada yeni ayrıntılara ulaşıldı.

Aralık ayında Ali E, hasta kadının yüzüne para atarken arkadaşı İ.E.A. cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

blankGÖRÜNTÜLERLE HASTANEYE ŞANTAJ

Bu anları gören temizlik görevlisi Murat Y, İ.E.A’nın haberi olmadan görüntüleri kendi cep telefonuna attı. Murat Y. gizlice aldığı görüntüleri daha sonra hastanenin kurumsal mail hesabına gönderdi ve üzerine de ‘Bu görüntüler sizin için iyi olmaz. Ya bana para verirsiniz ya da görüntüleri yayınlar itibarınızı zedelerim’ yazdı. Hastane yönetimi bu mailin ardından 26 Şubat’ta savcılığa giderek konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Hastane yönetimi, suç duyurusunun ardından olaya karıştığı tespit edilen 8 kişiyi işten çıkardı.

”EĞLENCE AMAÇLI ÇEKTİK”

Olayla ilgili soruşturma devam ederken görüntülerin sosyal medyaya yansıması üzerine 8 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Gözaltına alınan şüpheliler ifadeleri için emniyete götürüldü. Şüphelilerin tamamının polise verdiği ifadede, “Görüntüleri eğlence amacıyla çektik. Kötü bir amacımız yoktu” dediği öğrenildi. Şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 8 şüphelinin adliyedeki işlemleri devam ediyor.

Tuzla Haberleri

Hasta yaşlı kadına eziyete 8 gözaltı
Yorum Yap
Bizi Takip Edin