1. Haberler
  2. Gündem
  3. İBB’ den Toplu ulaşım ücretlerine Zam yapıldı

İBB’ den Toplu ulaşım ücretlerine Zam yapıldı

İBB' den Toplu ulaşım ücretlerine Zam yapıldı
İBB' den Toplu ulaşım ücretlerine Zam yapıldı

blankblankİBB’ den Toplu ulaşım ücretlerine Zam yapıldı.

İBB’ den Toplu ulaşım ücretlerine Zam yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, toplu ulaşım ücretlerine yüzde 51,52 oranında zam yapıldı.

UKOME toplantısı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe’nin başkanlığında toplu ulaşım ücretlerine zam gündemiyle Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda, toplu ulaşım araçları ile taksi, okul ve personel servisine zam teklifi görüşülerek, oy çokluğuyla kabul edildi.

Kabul edilen zam teklifi kapsamında, tam elektronik bilet ücreti 9,90 liradan 15 liraya, öğrenci elektronik bileti 4,83 liradan 7,32 liraya, öğretmen elektronik bileti 7,09 liradan 10,74 liraya, tam abonman ücreti 777 liradan 1177 liraya, öğrenci abonman ücreti ise 140 liradan 212 liraya yükseldi.

Taksilerde taksimetre açılış ücreti 12,65 liradan 19,17 liraya, sarı taksi mesafe ücreti kilometre başına 8,51 liradan 13,75 liraya, sarı taksi zaman tarifesi ücreti saatlik 100,80 liradan 152,73 liraya, sarı taksi indi-bindi ücreti ise 40 liradan 70 liraya çıktı.

Minibüslerde en kısa mesafe ücreti 7 liradan 12 liraya çıkarılırken, öğrenci için bu ücret 5 liradan 8 liraya yükseldi.

OKUL SERVİSLERİ DE ZAMLANDI

Okul servis ücretlerinde 0-1 kilometre arası mesafe ücreti 792 liradan 1300 liraya çıkarıldı.

Personel servisi ise 10-17 koltuklu minibüsler için ücreti 422,40 liradan 640,02 liraya yükseltildi.

TAKSİCİLER SALONU TERK ETTİ

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, oy çokluğuyla onaylanan zam teklifine tepki gösterdi. Aksu ve beraberindeki taksiciler, zammı kabul etmediklerini söyleyerek salonu terk etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’da toplu taşımacılık hizmetlerini sağlayan bir kamu kuruluşudur. İBB, İstanbul’da metro, otobüs, tramvay, vapur, feribot, deniz otobüsü, metrobüs ve taksi gibi toplu taşımacılık hizmetlerini sunmaktadır. İBB, toplu taşımacılık hizmetlerini daha verimli ve daha erişilebilir hale getirmek için çalışmalar yürütmektedir. İBB, toplu taşımacılık hizmetlerini daha çevre dostu hale getirmek için de çalışmalar yürütmektedir.

İBB’ den Toplu ulaşım ücretlerine Zam yapıldı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin