1. Haberler
  2. Gündem
  3. içişleri Bakanlığı’ndan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu

içişleri Bakanlığı’ndan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu

içişleri Bakanlığı'ndan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu
içişleri Bakanlığı'ndan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu 29-01-2021

içişleri Bakanlığı’ndan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu

içişleri Bakanlığı’ndan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu; Cumhuriyet Halk partisi eski Milletvekili Berhan Şimşek’in vali ve kaymakamlara yönelik ‘militan’ sözleri üzerine başlayan tartışma sonrası konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “içişleri Bakanlığı bir genelge yazıyor, bütün valiliklere hepiniz suç duyurusunda bulunun, dava açın diyor. Dava açmazsanız namertsiniz. ”Hepiniz militansınız, hepiniz yolsuzluğun militanısınız, ahlaksızlığın militanısınız” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ nun bu konuşmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan içişleri Bakanı Süleyman Soylu da, “Vali ve kaymakamlarımıza ‘militan’ diyen Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız” açıklamasını yaptı. Bakanlık avukatları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda Kılıçdaroğlu hakkında ‘kamu görevlisine hakaret‘ suçundan suç duyurusunda bulundu.

Öte yandan birçok ilin valisinin de bulundukları illerde Cumhuriyet Savcılıklarına giderek, Berhan Şimşek ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundukları, Ankara Valiliği’nin de Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

içişleri Bakanlığı’ndan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin