1. Haberler
  2. Manşet
  3. Siirt’te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Siirt’te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Siirt'te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi
siirt deprem

Siirt’te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Siirt’te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan depremle ilgili rahatlatan bir açıklama geldi. AFAD ‘dan yapılan açıklamada “Siirt’in Kurtalan ilçesinde saat 08.45’te 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kurtalan ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz.” denildi.

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU: KAYABAĞLAR’DA BİR HASAR İHBARI ALDIK

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, depremi şiddetli hissettiklerini belirterek, “Kent merkezi ve Kurtalan ilçe merkezinde herhangi bir olumsuz ihbar almadık. Kayabağlar beldesinde bir hasar ihbarı aldık. Ekiplerimiz oraya hareket halinde” dedi.

PROF. DR. ERSOY: BÜYÜK DEPREM BEKLEMİYORUM

Deprem uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Siirt’te meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremi yorumladı:

“Siirt’in kuzey kısmından geçen Kuzey Batı – Güney Doğu uzanımlı fay zonu var. Kurtaralan ilçesinde 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi, burası da Batman’ın doğusuna düşen bir yer. 5 büyüklüğündeki deprem insanların paniklemesi için büyük bir deprem. Herkes sokaklara çıkmış.

Merak ediyorum, herhangi bir zarar meydana gelmiş midir? Normal şartlarda bir zarar gelmemesi gerek. Fakat burada fay uzunluklarına bakıyorum, çok uzun faylar yok. Büyük depremlerin olmasını beklemem doğrusu. Bu bölge için, bazı faylarda 6’ya kadar çıkan depremler olabilir ama daha büyüğünün olmasını gösterecek belirtiler yok.”

AFAD’DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI;

AFAD Twitter hesabından yapılan ilk açıklamada;

DEPREM: Siirt’in Kurtalan ilçesinde saat 08.45’te 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz.’ denildi..

Yapılan ikinci açıklamada ise,

Geçmiş olsun Siirt. Kurtalan ilçesinde meydana gelen #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.

Tuzla Gazetesi Gündem

Siirt’te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin