1. Haberler
  2. Tuzla'daki İşletmeler
  3. Tuzla Koltuk Mobilya Döşeme Atölyesi

Tuzla Koltuk Mobilya Döşeme Atölyesi

Tuzla Koltuk Mobilya Döşeme Atölyesi yorum
Tuzla Koltuk Mobilya Döşeme Atölyesi tavsiye

Tuzla Koltuk Mobilya Döşeme Atölyesi

Tuzla Koltuk Mobilya Döşeme Atölyesi iletişim bilgileri nedir? Sandalye, koltuk, kanepe ve yatak gibi eşyaların iskeletlerini çeşitli malzemelerle kaplayan ve bunlara şekil vererek kullanılabilir hale getiren kişilere mobilya döşemecileri denmektedir.

Döşemecilerin belli başlı görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. Mobilya ustaları döşeme projelerini okur ve montaj resimlerini inceler, işin yapılması için gerekli malzemelerin listesini çıkarır, siparişlerini verir, gelen malzemeyi depolar ve işin yapılmasını planlar. Mobilya iskeletlerine yay, kolon, dolgu gereçleri ve yüz kaplama malzemelerini takar, düzenler ve bağlar, ayrıca da sandalye, koltuk ve kanepe minderlerinin altına kanava veya lastik kolon bantlar gererler.

Metal yay, kauçuk köpüğü, pamuk kırtığı veya diğer dolgu malzemelerini minder, sandalye, koltuk, kanepe arkasına ve kollarına veya mobilyaların gereken kısımlarına tespit edip yerleştirirler. Son olarak da mobilya döşemecileri ölçü alır, döşeme örtü veya kumaşları istenen şekillerde keser, diker ve mobilyanın üstüne geçirir, malzemeyi yerine göre hizalar ve örtülecek kısımların üzerinden gerer, çiviler, diker veya yerine yapıştırarak tamamlarlar. ilginizi çekebilir; Tuzla Mobilya Mağazaları iletişim bilgileri nedir?

Tuzla Koltuk Mobilya Döşeme Atölyesi İletişim

Mobilya döşemesi atölyelerinde çalışmak isteyen kişilerin belli başlı yeteneklere sahip olmaları gerekmektedir. Bu mesleğe sahip olmak, bu alandan ilerlemek isteyen kişilerin şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, el ve gözlerini eşgüdümle kullanabilme, el becerilerine sahip olmak gibi özellikleri barındırmaları gerekir.

Mobilya döşemecileri çalışanlarının mobilya imalathanelerinde çalışabilme şansları olduğu gibi özel iş yeri de açabilmektedirler. Mobilya döşemecilerinin çalıştıkları alanlar bol miktarda hava, kırtık artığı, vernik ve cila kokusu ile doludur. Günümüzde özellikle mobilyaların tamiri için sıklıkla tercih edilen mobilya döşeme atölyelerinden, Tuzla ilçesinde de bazı noktalarda konumlanmış işletmeler bulunmaktadır.

Tuzla mobilya döşeme atölyelerinin Tuzla ilçesinin nerelerinde konumlandıklarına ve iletişim numaralarına internet üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Numaralardan Tuzla mobilya döşeme atölyelerini arayarak istediğiniz hizmeti sağlayıp sağlayamayacaklarını ve bu hizmeti kaç TL karşılığında sağlayabileceklerini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Tuzla Mobilya Döşeme Atölye Tavsiyesi

Mobilya döşemecileri birinci dereceden alet ve malzemeyle uğraşan kişilerdir. Mesleki eğitimi, yeterli müracaat sayısına ulaşılması durumunda tüm mesleki eğitim merkezlerinde döşemecilik alanında Mobilya Döşemeciliği dalında kalfalık ve ustalık eğitimi şekillerinde eğitimleri verilmektedir. Mobilyaların kullanım oranları tarihler ilerledikçe artmaktadır, buna bağlı olarak da mobilya döşeme atölyelerine ilgi artmakta ve çalışanlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Tuzla ilçesinde ise Tuzla mobilya döşemeleri işletmeleri genellikle akşam saat altıya veya yediye kadar müşterilerine hizmet sağlamaktadırlar. Güzel, tavsiye edici yorumlar alan Tuzla mobilya döşemecilerinin bulunmasına karşın “Bu adam esnaf değil. Koltuklarımızı berbat etti. Yalan makinesi gibi adam. Koltuk takımı kaplattık, eve girdi sorunları başladı. Her yerinden patladı koltuklar.

1 haftada yaptığı işi sadece kendi beğeniyor. Aklınız varsa ne numarasını tuşlayın ne de dükkanının önünden geçin. 4000 lira para verdim, 1 kuruşunu dahi helal etmiyorum.” tarzı yorumlar alan işletmelerde bulunmaktadır. Bu yüzden hizmet alacağınız yeri tercih etmeden önce yorumları incelemeniz paranızın boşa gitmemesini sağlayacaktır.

Tuzla Koltuk Mobilya Döşeme Atölyesi
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin