1. Haberler
  2. Gündem
  3. AKOM Sıcaklıklar düşecek,kar geliyor

AKOM Sıcaklıklar düşecek,kar geliyor

AKOM Sıcaklıklar düşecek,kar geliyor
AKOM Sıcaklıklar düşecek,kar geliyor 27-01-2021

AKOM Sıcaklıklar düşecek,kar geliyor

AKOM Sıcaklıklar düşecek,kar geliyor; Hava durumu için aktarılan son dakika haberine göre; kuzeyli rüzgarların etkisiyle yarın sıcaklıklar 8 ile 12 derece arasında azalacak. AKOM’ dan yapılan açıklamada düşen sıcaklıklarla birlikte yarın öğle saatlerinden itibaren il genelinde karla karışık yağmur görüleceği tahmin ediliyor.

istanbul hava durumu için sondakika haberi

istanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde ılık ve yağışlı hava etkili olmaya devam edecek. Çarşamba öğle saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden yeni bir soğuk havanın kentin genelinde etkisini göstermesi tahmin ediliyor.

AKOM’ un paylaştığı verilere göre Güneyli yönlerden (Lodos) fırtına şeklinde esen 30-65 km/s aralığında hızla esen rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren kuzeyli yönlere dönmesi ve şiddetini daha da arttırarak (50-80km/s) etkili olması bekleniyor.

Kuzeyden taşınacak soğuk havanın etkisiyle 15 derece olan sıcaklıklar, 8 ile 12 derece birden azalarak kış değerlerine gerileyecek.

KENT MERKEZİ DIŞINDA KALAN KESİMLERDE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Çarşamba öğle saatlerinden itibaren kentin batı bölgelerinden başlayarak hızla soğuyan hava nedeni ile yağışların il genelinde karla karışık yağmur bekleniyor. Şehir merkezi dışında kalan kesimlerde (Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos vb.) ise hafif kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

AKOM verilerinde mevcut tahminlerin aksine sıcaklıkların, 2-3 derece daha fazla azalması ihtimaline yer veriliyor. Böyle bir durumda yağışların şehir merkezinde kara dönüşebileceği bilgisi paylaşıldı.

Tuzla Gazetesi Hava durumu

 

 

AKOM Sıcaklıklar düşecek,kar geliyor

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin