1. Haberler
  2. Güzellik
  3. Keçi Sütlü Sabun

Keçi Sütlü Sabun

Keçi Sütlü Sabun faydaları
Keçi Sütlü Sabun yararları

Keçi Sütlü Sabun

Keçi Sütlü Sabun; Keçi sütünden elde edilen sabun çok eski zamanlardan bu yana kullanılan ve cilt içinde oldukça faydalı bir sabundur. Son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşan keçi sütü sabunu cilt ve saçlar için oldukça faydalı bir içeriğe sahiptir. Cildi derinlemesine temizleyen ve siyah noktalardan arındıran keçi sütü sabunu faydaları bunlarla da sınırlı değildir. Ancak keçi sütü sabununun faydalarından yararlanabilmek için mutlaka orijinal, gerçek ve organik olan ürünleri bulmanız gerekir. Piyasa da keçi sütü sabunu adı altında yapay yollarla üretilen pek çok ürün bulunur. Bu yüzden sahte ürünlerden uzak durmalı ve organik gerçek keçi sütü sabununu tercih etmelisiniz. Keçi sütlü sabunun içerisinde büyük oranda keçi sütü bulunmasının yanı sıra hindistan cevizi yağı, badem yağı gibi besleyici yağlarda eklenmektedir.

Keçi sütlü sabunun cilt ve saçlar için faydaları

• Düzeni bir kullanım sonrası ciltte oluşan siyah noktaları temizler.

• Canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

• Düzenli kullanan kişilerde sivilce problemlerini ortadan kaldırdığı gözlemlenmiştir. Keçi sütü sabunu içerisinde bulunan erken maddeler sayesinde ciltteki mikropları yok eder, derinlemesine temizlik sağlar. Cildin nefes almasına yardımcı olur.

• Ciltte bulunan hücreleri yeniler. Bu sayede daha genç bir görünüm kazandırır.

• İçerisinde farklı bitkisel yağlarda bulunduğu için cildi kurutmadan derinlemesine temizlik sağlar. Ancak farklı cilt tiplerinde farklı etkilere neden olabilir. Bu yüzden sabunu cildinizde kullandıktan sonra kuruluk hissi oluşursa nemlendirici kullanabilirsiniz.

• İçerisinde bulunan A ve C vitamini sayesinde saçları besler, canlılık ve parlaklık kazandırır. Düzenli olarak kullanıldığında beslediği için dökülmeleri azaltır.

• Güneş lekelerinden kaynaklı lekelenmelerin gösterilmesine yardımcı olur.

• Egzama ve mantar sorunu olanlara önerilmemektedir. Doğru ve düzenli şekilde kullandığında mantar ve egzamaya karşı oldukça etkili bir sabundur.

• Cilt veya saç diplerinde herhangi bir nedenden dolayı oluşan enfeksiyonların giderilmesinde etkilidir.

• Keçi sütlü sabun içerisinde selenyum barındırmaktadır. Bu sayede cildi güneşin zararlı ışınları olan UV ışınlarına karşı korumaktadır.

• Cildimizde zamanla ölü deri oluşur. Keçi sütü sabunu oluşan ölü derilerin temizlenmesini sağlayarak cildin nefes almasını ve yenilenmesini sağlar.

• Kimyasal ürünlerin cilde vermiş olduğu olumsuz etkilerin yerine olumlu etki vermekte, cildin sağlığını ve dengesini korumaktadır.

Keçi sütü sabunun bu ve benzeri faydalarından yararlanmak için düzenli olarak kullanılması gerekir. Ancak doğal ve organik ürünler herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Bu yüzden öncelikle cildinizin küçük bir kısmına uygulayarak yarım saat bekletin. Kızarma kaşıntı gibi sorunlar olmuyorsa düzenli olarak hem cildinize hem saçınıza uygulayabilirsiniz. İçerisinde pek çok kimyasal barındıran sabun ve şampuanları kullanmak yerine doğal keçi sütü sabununu tercih edebilirsiniz. Bu sayede cildiniz ve saçlarınızı kimyasalların olumsuz etkisinden de korunmuş olacaktır.

Keçi Sütlü Sabun

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin